Detroit prvým postupujúcim v NHL, Gáboríkov gól

Detriot

NEW YORK 21. apríla (WEBNOVINY) – V stredajších zápasoch 1. kola play-off zámorskej hokejovej súťaže NHL sa bodovo presadila dvojica Slovákov Marián Gáborík a Ľubomír Višňovský. Gólový účet vo vyraďovacích bojoch si otvoril krídelník New York Rangers Marián Gáborík. Ani jeho premiérový presný zásah v tejto sezóne play-off však nestačil „jazdcom“ na víťazstvo. Rangers prehrali s Capitals 3:4 po dvojnásobnom predĺžení, hoci pred treťou tretinou viedli 3:0. Washington sa ujal v sérii vedenia 3:1 na zápasy. Newyorčania si v druhom dejstve vypracovali až trojgólový náskok, ale ten v tretej časti stratili. rozhodnutie priniesol až presný zásah Jasona Chimera v 93. min. „Bol to zaujímavý zápas. Ak budeme hrať aj naďalej tak, ako v tretej tretine a predĺžení, nikto nás nedokáže zastaviť,“ uviedla po zápase najväčšia hviezda Capitals Alexander Ovečkin.

Obranca Anaheimu Ľubomír Višňovský zaznamenal jednu asistenciu pri výhre Ducks na ľade Nashvillu 6:3. Stav v tejto sérii je vyrovnaný 2:2. V tomto súboji sa o víťazovi rozhodlo až v treťom dejstve, v ktorom Anaheim strelil tri góly. „Počas celého duelu sme nehrali dobre a urobili sme veľa chýb,“ poznamenal tréner Predators Barry Trotz.

Prvým postupujúcim do 2. kola play-off sa stal Detroit, ktorý zvíťazil na ľade Phoenixu 6:3 a v najkratšom možnom čase sa kvalifikoval do ďalšej fázy. Red Wings rozhodli o svojom triumfe až v treťom dejstve, v ktorom dosiahli tri presné zásahy. „Boli sme pripravení na to, že súper sa bude snažiť zo všetkých síl. Tak sa aj stalo, no my sme viac túžili po víťazstve,“ zhodnotil obranca Detroitu Nicklas Lidström. „Ešte nikdy som nevypadol po štyroch dueloch v sérii. Je to veľmi frustrujúce, najmä keď viete, že máte na viac, len ste to nedokázali ukázať,“ uviedol skúsený Shane Doan z tímu Phoenixu

Tampa Bay prehrala doma s Pittsburghom 2:3 po dvojnásobnom predĺžení a už len jeden zápas ju delí od vyradenia. „Tučniaci“ vedú v sérii 3:1. Buffalo zvíťazilo nad Philadelphiou „futbalovým“ výsledkom 1:0 a vyrovnalo stav v sérii na 2:2. Hrdinom duelu sa stal Jason Pominville, ktorý gólmana Bouchera prekonal už v 10. min a odvtedy Sabres nedovolili súperovi skórovať. Brankár Buffala Ryan Miller vychytal zatiaľ svoj tretí shutout v play-off v kariére, druhý v tejto sezóne. Paradoxne aj svoj premiérový dosiahol v minulosti proti Philadelphii. Buffalo v sérii dokázalo zdolať svojho súpera jediným gólom už druhý raz, v prvom zápase na ľade Philadelphie rozhodol Patrick Kaleta. „Som rád, že som pomohol tímu k víťazstvu. Nevenujem veľa pozornosti rečiam o ´mojom zápase´, hráme ako tím,“ uviedol Ryan Miller. Slovenský obranca pôsobiaci v Buffale Andrej Sekera nehral pre bližšie nešpecifikované zranenie v hornej časti tela.

Výsledky stredajších zápasov 1. kola play-off zámorskej hokejovej ligy (hrá sa na 4 víťazstvá):

ZÁPADNÁ KONFERENCIA:

Phoenix – Detroit 3:6 (2:2, 1:1, 0:3) – konečný výsledok série 0:4, do 2. kola play-off postúpil Detroit

Góly: 6. Taylor Pyatt (Jovanovski), 10. Doan (Turris, Yandle), 22. Hanzal (Vrbata, Ray Whitney) – 4. Holmström (Daciuk, Modano), 19. Eaves (Helm), 25. Kronwall (Cleary, Hudler), 54. Cleary (V. Filppula, Bertuzzi), 56. Bertuzzi (Cleary, V. Filppula), 60. Eaves.

Vylúčení: 3:2 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 27:40. Brankári: Bryzgalov – Howard. Diváci: 17 314.

Nashville – Anaheim 3:6 (1:2, 2:1, 0:3) – stav série 2:2

Góly: 6. Hornqvist (S. Kosticyn, S. Weber), 26. J. Ward (Franson, S. Sullivan), 35. Halischuk (Klein, Blum) – 5. Fowler (Perry), 6. S. Koivu (Blake), 32. Selänne (Getzlaf, Fowler), 42. Perry (McMillan), 45. Getzlaf (Perry), 47. McMillan (Marchant, VIŠŇOVSKÝ).

Vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše: Tootoo (Nashville) 10+DKZ, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:1. Strely na bránku: 22:38. Brankári: Rinne (47. Lindbäck) – Emery. Diváci: 17 113.

VÝCHODNÁ KONFERENCIA:

New York Rangers – Washington 3:4 po dvojnásobnom predĺžení (0:0, 3:0, 0:3 – 0:0, 0:1) – stav série 1:3

Góly: 26. Anisimov (Drury, M. Sauer), 34. GÁBORÍK (Fedotenko, Dubinsky), 34. Dubinsky (Fedotenko) – 43. Siomin, 44. Johansson (Laich, M. Green), 53. Johansson (Carlson, Alzner), 93. Chimera.

Vylúčení: 3:7 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 39:53. Brankári: Lundqvist – Neuvirth. Diváci: 18 200.

Tampa Bay – Pittsburgh 2:3 po dvojnásobnom predĺžení (0:1, 1:1, 1:0 – 0:0, 0:1) – stav série 1:3

Góly: 38. St. Louis (Lecavalier, Purcell), 57. Bergenheim (St. Louis, Kubina) – 9. Tyler Kennedy (Z. Michálek, Letestu), 23. Asham (Lovejoy), 84. J. Neal (Jordan Staal, P. Martin).

Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 31:53. Brankári: Roloson – M.-A. Fleury. Diváci: 20 326.

Buffalo – Philadelphia 1:0 (1:0, 0:0, 0:0) – stav série 2:2

Gól: 10. Pominville (R. Niedermayer, Ennis).

Vylúčení: 6:6 na 2 min, navyše: M. Richards (Philadlephia) 5 min za faul lakťom, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 29:32. Brankári: R. Miller – Boucher. Diváci: 18 690.