Desiatky migrantov sa plavili na mori viac ako týždeň, jeden z nich cestu neprežil

migranti
Foto: ilustračné, SITA/AP

Na lodi, ktorou sa približne 70 afrických migrantov snažilo dostať k brehom Kanárskych ostrovov, zahynula jedna osoba. Ako informovali tamojší záchranári, plavidlo zadržali v stredu pri brehoch ostrova Tenerife a dopravili do prístavu v Los Cristianos.

Všetkých 72 migrantov bolo zo subsaharskej Afriky. Ako referovala štátna tlačová agentúra Efe, na mori boli viac ako týždeň. Viacerí boli podchladení a nachádzalo sa medzi nimi zhruba 10 maloletých.

Podľa španielskej vlády pricestovalo tento rok na súostrovie ôsmich obývaných ostrovov, ktoré sa nachádza asi 150 kilometrov od severozápadného afrického pobrežia, viac ako 8-tisíc migrantov.

Ako uviedla Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM), koncom októbra zahynulo najmenej 140 ľudí, keď loď s migrantmi smerujúcu na Kanárske ostrovy zachvátil požiar a potopila sa pri pobreží Senegalu, čo je doposiaľ najsmrteľnejšia udalosť v tomto roku.

Asi 200 pasažierov 24. októbra vyplávalo na lodi zo senegalského mesta Mbour, podľa IOM sa podarilo zachrániť 59 cestujúcich.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie IOM Medzinárodná organizácia pre migráciu