Denver zdolal lídra NBA, Kobe Bryant strelecky vybuchol

Bryant
Kobe Bryant z Los Angeles Lakers (v strede) zblokovaný hráčmi Toronta Raptors Foto: SITA/AP

NEW YORK 21. januára (WEBNOVINY) – Kobe Bryant premenil iba 10 z 32 streleckých pokusov, Los Angeles Lakers preto prehrali 103:108 v nedeľňajšom stretnutí basketbalovej NBA na palubovke Toronta a neudržali si 11. priečku v Západnej konferencii.

Víťazstvom 111:105 v Orlande sa na ňu vyšvihol Dallas.

Rád vezmem túto prehru na seba. Nohy mám unavené, potrebujú odpočinok, moje strelecké pokusy boli ‚krátke‘, hoci mnohé z nich mali skončiť v koši,“ povedal Bryant, ktorý bol napriek všetkému s 26 bodmi najlepším strelcom svojho tímu. Raptors pomohlo aj prísne vylúčenie Dwighta Howarda po druhej technickej chybe v závere prvého polčasu.

Dallas predviedol v spomenutom vystúpení kolektívny výkon, keď až siedmi jeho hráči nastrieľali dvojciferný počet bodov.

Úderná kombinácia Kevin Durant – Russell Westbrook sa postarala o 73 zo 118 bodov Oklahomy v koši Denveru, ale pre vedúci tím NBA to bolo aj tak primálo. Deviati hráči domácich Nuggets dali aspoň osem bodov a zvíťazili 121:118 po predĺžení.

Bol to najlepší zápas, aký som v tejto sezóne videl. Prekonali sme niektoré ťažké situácie, napríklad súper strieľal až 48 trestných hodov, ale napriek tomu sme uspeli. Znamená to, že sme predviedli mnoho dobrých vecí, čo nám dáva pocit, že môžeme byť dobrým tímom,“ komentoval kouč George Karl.