Daňová kauza Zoltána A. obvineného aj v prípade Kuciak pokračuje, súd vypočuje troch svedkov

Zoltán A.
Obvinený Zoltán A. (tretí sprava) po výsluchu štvorice obvinených na Špecializovanom trestnom súde v Banskej Bystrici, ktorý rozhodol o väzbe Tomáša Sz., Miroslava M., Zoltána A. a Aleny Zs. v kauze úkladnej vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Banská Bystrica, 30. september 2018. Foto: archívne, SITA/Jakub Julény.

  • aktualizované 22. mája, 10:43

BRATISLAVA 22. mája (WebNoviny.sk) – Výsluchom troch svedkov v stredu na Okresnom súde Bratislava V pokračuje pojednávanie v daňovej kauze Zoltána A., ktorý je obvinený v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky. V doobedňajších hodinách pred senátom vypovedal jeden svedok, ďalšie dve svedkyne budú nasledovať popoludní.

Súd pôvodne na stredu avizoval výsluch deviatich svedkov, u viacerých však nemal vykázané doručenie predvolania, prípadne sa svedkovia ospravedlnili. Zoltán A., ktorý je momentálne pre obvinenie z vraždy novinára väzobne stíhaný, dal súhlas na konanie v neprítomnosti. Obžalovaným v tomto prípade je aj Ján M.

Nedoplatok presahuje milión eur

Ten sa na pojednávaní zúčastňuje, avšak na súd chodí maskovaný v kukle a čiapke a s médiami nekomunikuje. Dvojica čelí obžalobe z trestného činu krátenia dane a poistného vo veľkom rozsahu, za čo im hrozí sedem až 12 rokov odňatia slobody.

Podľa portálu dlžník.sk má Zoltán A. daňový nedoplatok presahujúci jeden milión eur. Z pojednávania prípadu na súde je vylúčená verejnosť, pretože to podľa súdu vyžaduje ´iný dôležitý záujem obžalovaných´. Sudkyňa už avizovala, že verejný bude až rozsudok.

Zoltán A. bol vyšetrovacími orgánmi označený v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka za sprostredkovateľa medzi objednávateľkou a vykonávateľmi.

Stíhaní väzobne

Spolu s ním sú obvinení Tomáš Sz., Miroslav M., Alena Zs. a najnovšie aj podnikateľ Marian K. Všetci sú stíhaní väzobne, aj keď v prípade Mariana K. je dôvodom kauza miliónových zmeniek.

Jána Kuciaka a jeho partnerku Martinu Kušnírovú zastrelili 21. februára minulého roka v ich rodinnom dome v obci Veľká Mača.

Podľa medializovaných informácii Zoltán A. v prípade dvojnásobnej vraždy spolupracuje s vyšetrovateľmi. Príbuzným obetí údajne tiež zaslal list s prosbou o odpustenie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Zoltán A.