Danka Barteková vstúpila do roku 2017 víťazstvom v Katare

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Danka Barteková získala v Londýne bronz
Slovenská reprezentantka v športovej streľbe Danka Barteková získala na Hrách XXX. olympiády v Londýne bronzovú medailu, vôbec prvú pre výpravu SR na podujatí. Bartekovej úspech sa zrodil v dramatickom závere pretekov, keď o pódiovom umiestnení rozhodol až dodatočný k. o. rozstrel s Ruskou Marinou Belikovovou, ktorú zdolala 4:3. Londýn, 29. júla 2012. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

DAUHA 20. februára (WebNoviny.sk) – Nielen Zuzana Rehák Štefečeková, ale aj jej kolegyňa zo slovenskej reprezentácie Danka Barteková sa môže pochváliť úspešným vstupom do novej streleckej sezóny.

Zverenka trénera Juraja Sedláka triumfovala na medzinárodných pretekoch Qatar Open 2017 v streľbe z brokových zbraní v katarskej Dauhe dotovaných celkovou sumou vyše 130 000 dolárov. Barteková bola v pondelkovej súťaži skeetu žien najlepšia už v kvalifikácii výkonom 70 terčov (24-22-24).

Premožiteľku nenašla členka ŠCP Bratislava ani vo finálovej časti, v ktorej trafila 53 terčov a o päť predstihla Rusku Svetlanu Deminovú a o jedenásť terčov jej krajanku Marinu Belikovovú. Tridsaťdvaročná Slovenka, ktorá bola pred rokom v Dauhe desiata, získala finančnú prémiu určenú pre víťazku 6000 dolárov.

Mám veľkú radosť, pretože dnes sme mali veľmi náročné podmienky. Bolo len trinásť stupňov a fúkal silný vietor, ktorý sa podpísal na nižších výsledkoch. Napriek tomu som spokojná, aj keď mám ešte na čom popracovať a zlepšovať veci. Viem však, že som na správnej ceste. Prvý raz som strieľala v novom formáte finále a nevedela som, čo môžem očakávať. Sústredila som sa, aby som mala od začiatku dobrý kontakt s terčom a spomínaná taktika zabrala. Zároveň blahoželám Svetlane i Marine a osobne sa teším na pár dní voľna a ďalšiu fázu tréningov,“ uviedla D. Barteková.

Výsledky – skeet

ženy (konečné poradie): 1. Danka Barteková (SR) 53 b. (v kvalifikácii 70), 2. Svetlana Deminová 48 (69), 3. Marina Belikovová (obe Rus.) 42 (69)

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Danka BartekováZuzana Rehák Štefečeková