Cristiano Ronaldo pricestoval do Turína, po karanténe sa zapojí do tréningového procesu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
France Soccer Champions League
Juventus Turín začal s testovaním hráčov. Ronaldo sa už vrátil do Turínu Foto: Dita/AP

Takmer dva mesiace strávil doma v Portugalsku, ale už je späť v Taliansku. Cristiano Ronaldo spoločne s rodinou sa v pondelok neskoro večer súkromným lietadlom presunul do Turína a najbližšie dva týždne strávi v povinnej karanténe. Informujú o tom viaceré zahraničné zdroje vrátane portálu sports.ndtv.com.

Hráči budú trénovať individuálne

Tridsaťpäťročný Ronaldo je jedným z desiatich hráčov Juventusu Turín, ktorí boli zo zahraničia povolaní späť do tímu v súvislosti s povolením individuálnych tréningov pre hráčov Serie A.

Jedna z najviac zasiahnutých krajín novým koronavírusom síce pozvoľna uvoľňuje tvrdé opatrenia, ale vyše 29 000 ľudí, ktorí podľahli nákaze COVID-19 a jej následkom, sú vážnym mementom do najbližších týždňov a mesiacov.

Päťnásobný držiteľ Zlatej lopty pre najlepšieho svetového futbalistu strávil uplynulé týždne vo svojej letnej rezidencii na rodnom ostrove Madeira.

Okrem partnerky Georginy Rodríguezovej a detí mal nablízku aj mamu Dolores, ktorá prekonala mozgovú mŕtvicu.

Zatiaľ naposledy sa muž s prezývkou CR7 predstavil v súťažnom zápase 8. marca, keď jeho tím Juventus zdolal Inter Miláno 2:0. V čase začiatku šírenia pandémie koronavírusu sa hralo bez divákov.

Rozbieha sa tréningový proces

V Taliansku sa pomaly rozbieha tréningový proces, čo by mohlo znamenať neskoršie pokračovanie futbalových súťaží vrátane Serie A.

Juventus je na čele tabuľky s náskokom jedného bodu pred Laziom Rím a deviatich bodov pred Interom Miláno. Turínčania útočia na zisk deviateho „scudetta“ v neprerušenej sérii.

Vedenie „Starej dámy“ zatiaľ nezverejnilo presný dátum začiatku tréningových aktivít, ale vo svojom medicínskom centre už rozbehlo testovanie hráčov na koronavírus.

Hráči podstúpia test na COVID-19

Medzi prvými, ktorí sa mu podrobili, boli Federico Bernardeschi, Juan Cuadrado, Carlo Pinsoglio, Leonardo Bonucci a Aaron Ramsey.

Všetci sa v tréningovom centre predstavili s rúškami na tvárach. Juventus v najbližších dňoch očakáva návrat holandského stopéra Matthijsa de Ligta a francúzskeho stredopoliara Blaisa Matuidiho, ktorí boli nakazení, ale chorobu už prekonali.

Argentínsky útočník Gonzálo Higuaín zatiaľ zostáva v Argentíne pri chorej mame.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Aaron RamseyCristiano RonaldoFederico BernardeschiGonzalo HiguaínJuan CuadradoLeonardo Bonucci
Firmy a inštitúcie Juventus Turín