Craig Ramsay ostáva trénerom slovenskej hokejovej reprezentácie (video+foto)

Craig Ramsay
Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay. Foto: www.facebook.com
  • aktualizované 6. júna 14:24

Skúsený kanadský tréner Craig Ramsay bude pokračovať vo funkcii hlavného trénera slovenskej reprezentácie hokejistov aj v budúcej sezóne 2023/2024.  Na utorňajšej tlačovej konferencii to oznámil prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Miroslav Šatan.

Prekonaný historický rekord

Sedemdesiatdvaročný Ramsay na tohtoročných majstrovstvách sveta vo fínskom Tampere a lotyšskej Rige prekonal historický rekord v počte zápasov na slovenskej reprezentačnej lavičke.

Viac o téme: MS v hokeji 2023

V zápase skupinovej časti proti Kazachstanu absolvoval 123. duel ako tréner, čím prekonal dovtedajšie maximum Júliusa Šuplera a Jána Filca (obaja 122).

Pri kormidle národného tímu SR je od sezóny 2017/2018 a najväčší úspech dosiahol na vlaňajších ZOH v Pekingu, na ktorých Slováci získali bronzové medaily.

Dostatočná zásoba asistentov

Ramsay tak povedie Slovákov aj na budúcoročnom svetovom šampionáte v Prahe a Ostrave.

„Na MS 2024 budú naše zápasy prakticky v domácom prostredí. Veríme, že dosiahneme nejaké úspechy. Uvidíme, aký bude nasledujúci rok. Niektorí hráči už s nami nebudú, a tak budeme hľadať nových, ktorí patria do reprezentácie. Verím, že budeme úspešne pokračovať v našej hre, ktorá je založená na útočení a rýchlosti,“ povedal rodák z Toronta na tlačovej konferencii.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

SZĽH zatiaľ nevybral nových asistentov Ramsaya. „Máme na to celé leto. Zásoba asistentov je podľa mňa dostatočná, takže to budeme riešiť až v úvode budúcej sezóny. Náš dlhodobý plán je taký, že jeden z asistentov neskôr preberie post trénera. Zatiaľ taká situácia nenastala a nateraz máme otázku hlavného kouča vyriešenú. Asistentov si vyberieme a budeme ich rotovať počas sezóny,“ uviedol Šatan.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Craig RamsayMiroslav Šatan
Firmy a inštitúcie Slovenská hokejová reprezentáciaSZĽH Slovenský zväz ľadového hokeja