Kedy poslať listy a balíky, aby dorazili pred Vianocami? Slovenská pošta odporúča tieto termíny

Slovenská pošta
Foto: ilustračné, www.facebook.com

Odporúčaný posledný termín pre poslanie pohľadnice či listu 2. triedy v rámci Slovenska, aby bol doručený pred Vianocami, je pondelok 19. decembra a pre listy 1. triedy najneskôr utorok 20. decembra.

Zahraničné zásielky

Spoločnosť Slovenská pošta, a. s., o tom informovala v utorok s tým, že v prípade poslania balíkovej zásielky na Slovensku odporúča ako posledný termín tiež 20. december pre doručenie do Vianoc.

„Posielanie zásielok do zahraničia trvá dlhšie, preto odporúčame poslať zásielku v predstihu. Ak chcú zákazníci posielať listy alebo balíky do zahraničia, odporúčame podať listové zásielky najneskôr v piatok 16. decembra a balíky najneskôr vo štvrtok 15. decembra pre krajiny Európskej únie,“ uviedla hovorkyňa Slovenskej pošty Iveta Dorčáková.

Zvýšený záujem o poštové služby

Zásielky do zámorských krajín a európskych krajín mimo EÚ treba podať vo väčšom predstihu, pričom pri zásielkach, ktoré obsahujú tovar, treba počítať s dlhšou dobou colného prerokovania v krajine určenia ako obvykle.

„Ak chcú zákazníci posielať zásielky zo zahraničia, odporúčame im aj vzhľadom na povinnosť colnej kontroly, doručiť zásielky (najmä balíky) na Slovensko minimálne 7 – 8 pracovných dní pred Štedrým dňom,“ upozornila Dorčáková. Ako dodala, listové zásielky odporúčajú doručiť minimálne 5 – 6 pracovných dní pred Štedrým dňom, podľa toho, či ide o dokumentáciu alebo tovar.

Slovenská pošta už tradične v predsviatočnom období zaznamenáva zvýšený záujem o poštové služby, či už posielanie listových zásielok alebo balíkov. Denne príjme pred Vianocami okolo 100-tisíc balíkových zásielok. Podiel na tom má aj nákup tovarov na internete, posielanie darčekov, ale aj stále pretrvávajúca tradícia Slovákov zasielania vianočných pozdravov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Iveta Dorčáková
Firmy a inštitúcie Slovenská pošta