Charita princa Charlesa spustila zbierku na pomoc Indii

Virus Outbreak India
Charita princa Charlesa spustila zbierku na pomoc Indii. Foto: AP Photo/Aijaz Rahi

Britský princ Charles v stredu vyhlásil, že je „hlboko zarmútený“ z nárastu počtu úmrtí na koronavírus v Indii. Vyzval verejnosť, aby podporila výzvu na nákup kyslíkového vybavenia pre tento ťažko skúšaný ázijský národ.

Indická pomoc a vynaliezavosť boli podporou pre ďalšie krajiny v tomto nesmierne náročnom období. Ako predtým India pomáhala iným, tak teraz musíme pomáhať Indii,“ uviedol 72-ročný následník britského trónu.

Organizácia British Asian Trust, charita založená Charlesom v roku 2007, spustila akciu s názvom „Kyslík pre Indiu“ na zakúpenie koncentrátorov kyslíka. Od stredy charita vyzbierala viac ako 270-tisíc libier (približne 310-tisíc eur), ktoré odošlú partnerom do Indie na obstaranie kyslíkového vybavenie pre ťažko chorých.

India, ktorá bojuje so zdrvujúcou vlnou pandémie, v stredu prekročila hranicu 200-tisíc mŕtvych v dôsledku ochorenia COVID-19. Za uplynulý deň v Indii tiež potvrdili 362 757 nových infekcií, čo je nový globálny rekord. Krajina tak má už viac ako 17,9 milióna potvrdených nákaz.

Indický vakcinačný program medzičasom bojuje s ťažkosťami. Z 1,4-miliardovej populácie Indie dostalo jednu dávku vakcíny len takmer 10 percent, a len viac ako 1,5 percenta obe dávky. Od soboty bude možnosť očkovania dostupná pre všetkých vo veku od 18 rokov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Princ Charles