Cesty Žilinského kraja majú v tomto roku najviac smrteľných obetí na Slovensku

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Žilinský kraj, nehody
Spomedzi 39 tohtoročných obetí dopravných nehôd sú piati motocyklisti, štyria cyklisti a ôsmi chodci, ťažké zranenia doteraz utrpelo 129 ľudí. Foto: SITA/AP - koláž SITA Webnoviny, www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Na cestách Žilinského kraja vyhaslo v tomto roku už 39 ľudských životov, čo je najviac v rebríčku všetkých ôsmich krajov na Slovensku. Ako vyplýva z aktuálnych štatistík dopravnej polície, v porovnaní s vlaňajškom je to o pätnásť obetí viac.

Tohtoročná nehodovosť na cestách Žilinského kraja je pritom nižšia ako v roku 2022. Polícia doteraz zaznamenala 1 572 dopravných nehôd, čo je o 93 nehôd menej ako v porovnateľnom období minulého roka.

Spomedzi 39 tohtoročných obetí dopravných nehôd sú piati motocyklisti, štyria cyklisti a ôsmi chodci, ťažké zranenia doteraz utrpelo 129 ľudí.

Polícia na Slovensku zaznamenala od 1. januára do 26. novembra spolu 10 475 dopravných nehôd, pri ktorých 234 ľudí zomrelo a ďalších 781 sa ťažko zranilo. Najmenej tragické sú zatiaľ cesty Trenčianskeho kraja, kde vyhaslo 16 ľudských životov.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia