Tipy na jesennú lyžovačku pre všetkých nedočkavcov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Lyžovanie
Na niektorých ľadovcoch sa dá lyžovať počas celého roka. Foto: ilustračné, Getty Images

Odrátavate dni do otvorenia lyžiarskej sezóny? Už nemusíte! Máme pre vás totiž okamžité riešenie –  zalyžujte si na ľadovci neďaleko Slovenska.

Reč je o ľadovcových lyžiarskych strediskách v rakúskom Tirolsku. Tie vám vďaka svojej nadmorskej výške cez 3000 metrov garantujú bohatú snežnú nádielku, nezabudnuteľné zimné radovánky a najdlhšiu možnú lyžiarsku sezónu od skorej jesene až do neskorej jari.

S celkovo 300 kilometrami zjazdoviek si každý príde na svoje. Široké zjazdovky pre fanúšikov rýchlej jazdy na lyžiach sa striedajú so strmými svahmi pre skúsených lyžiarov, ktoré doplňujú rovinaté trate vhodné pre deti a začiatočníkov. Predstavujeme vám 5 ľadovcových lyžiarskych stredísk v susednom Rakúsku.

1.     Stubai

Stubaiský ľadovec je najväčšou ľadovcovou lyžiarskou oblasťou Rakúska a zároveň jednou z najpriateľskejších pre rodiny s deťmi. Nájdete tu totiž širokú ponuku výhodných cenových balíčkov pre rodinné skipasy.

Lyžovanie, lyžovačka
Stubaiský ľadovec je ideálnym miestom pre rodinnú lyžovačku. Foto: ilustračné, Getty Images

BIG Family Ski Camp s detským klubom a detskou reštauráciou ponúka dokonalé podmienky pre pohodovú rodinnú lyžovačku. A čo je najdôležitejšie, deti do desať rokov majú v sprievode rodiča vstup zdarma.

2.     Kaunertal

S panoramatickým výhľadom na viac ako 30 trojtisícových vrcholov je ľadovec Kaunertal perlou alpskej prírodnej scenérie. Zážitkom je už samotná cesta na ľadovec, ktorá vedie priamo do lyžiarskeho areálu až do výšky 2 750 metrov.

Lyžovanie
Kaunertal sa môže pýšiť jedným z najväčších snowparkov v Európe. Foto: ilustračné, Getty Images

Na svoje si prídu aj milovníci freestyle lyžovania. Kaunertal Snow Park s dĺžkou trate takmer dva kilometre je jedným z najväčších snowparkov v Európe a rajom pre akrobatických lyžiarov.

3.     Hintertux

Ľadovec Hintertux je jediným celoročným lyžiarskym strediskom v Rakúsku. Široké zjazdovky a nedotknuté off-piste svahy s hlbokým snehom môžu byť príjemným spestrením vašej lyžiarskej dovolenky.

Hintertux, lyžovačka, lyžiarske stredisko
V lyžiarskom stredisku Hintertux si na svoje prídu veľkí i malí. Foto: ilustračné, Getty Images

Na zjazdovke Kidsslope Hintertux čakajú na malých lyžiarov snehové tunely, strmé zákruty a vlnitý terén. Aj freestyleri nájdu v Betterpark Hintertux všetko, po čom ich srdce túži. Absolútnym highlightom je však prehliadka prírodnej ľadovej jaskyne a následná plavba loďou vnútri ľadovca.

4.     Pitztal

Ak chcete zažiť lyžovačku na vysokej úrovni, ľadovec Pitztal je tou správnou voľbou. Ide o najvyšší ľadovec Tirolska, ktorý ponúka dokonale upravené zjazdovky vo všetkých stupňoch obtiažnosti, ako aj najvyššie položenú kaviareň v Rakúsku.

Svah, zjazdovka, lyžovanie
Pitztaler Gletscher je najvyšším ľadovcom v Tirolsku. Foto: ilustračné, Getty Images

Z panoramatickej terasy sa môžete kochať výhľadom na Wildspitze (najvyšší vrch Tirolska) a ďalších 50 trojtisícových štítov. Okrem toho sa ľadovec Pitztal môže pýšiť vôbec prvým skialpinistickým parkom v Tirolsku, ktorý je možné využívať v troch rôznych stupňoch náročnosti počas celej zimy.

5.     Sölden

S rozlohou viac ako 20 kilometrov štvorcových je lyžiarske stredisko Sölden jedným z najväčších v Rakúsku. V prepočte je to až neuveriteľných 400 metrov štvorcových zjazdoviek na jedného lyžiara.

Zjazdovka, Rakúsko, lyžovanie
Sölden svojim návštevníkom ponúka obrovskú rozmanitosť zjazdoviek v rôznych stupňoch obtiažnosti. Foto: ilustračné, Getty Images

Okrem veľkorysej ponuky zjazdoviek, ktoré ocenia začiatočníci, ale i profesionáli, boduje Sölden svojou nadmorskou výškou. Lyžiarsky areál siaha do výšky až 3 340 metrov nad morom.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať