Pôsobivé časozberné video študentov odhaľuje krásy Rakúska

Pôsobivé časozberné video študentov odhaľuje krásy Rakúska
FilmSpektakel

Video, na ktorom rakúski študenti pracovali dva roky, ponúka ochutnávku toho najlepšieho zo susednej krajiny.

Od východu slnka po jeho západ, od zimy cez všetky ročné obdobia, od majestátnych pahorkov Álp, cez tradičné drevenice na dedinách až po metropoly krajiny – takúto chuť nášho západného suseda sa podarilo vtesnať rakúskym študentom filmovej tvorby Thomasovi Pöcksteinerovi a Petrovi Jablonowskemu do krátkeho videa s názvom A taste of Austria.

Pôsobivé časozberné video študentov odhaľuje krásy Rakúska
FilmSpektakel

V dva a polminútovom zostrihu, ktorý vznikal dva roky, spojili vyše 600 záberov, aby zachytili atmosféru svojho domova.

„Scenéria našej krajiny je neporovnateľná. Žijeme v srdci Európy, kde vzniká vynikajúca kombinácia kultúrnych a prírodných lákadiel. Bez ohľadu na ročné obdobie je Rakúsko krajinou, ktorá vás privíta svojou prirodzenou dobrosrdečnosťou,“ uviedli študenti, ktorí si v mladom veku založili produkčnú spoločnosť FilmSpektakel.

Do videa, ktoré si za necelý deň stihlo pozrieť vyše milióna divákov, sa rozhodli nepoužiť žiadnu hudbu, namiesto toho do neho zakomponovali napríklad aj slová Felixa Baumgartnera, ktoré vyslovil počas rekordného zoskoku zo stratosféry v roku 2012.

Vznik krátkeho časozberu si vyžadoval veľa trpezlivosti, študenti sa však nesťažujú. „Niektorí ľudia nechápu, ako môžeme v horách na jednom mieste čakať aj štyri či päť hodín, kým sa obloha vyjasní, ale toto je naša práca a my ju zbožňujeme,“ dodali mladíci.

www.filmspektakel.at

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom