Plánuješ stráviť vianoce v Thajsku? Navštív týchto TOP 10 pláží

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Panoramic aerial view of the beautiful Railay beach, Krabi
Panoramic aerial view of the beautiful Railay beach, Krabi, Thailand, lush rain forest and emerald sea during morning sunrise without people Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Máš v pláne prežiť vianočné sviatky pod tropickým slnkom a užiť si exotiku Thajska? Tento zoznam s TOP 10 plážami ti ponúka dokonalú kombináciu krištáľovo čistého mora, bieleho piesku a slnka, ktoré zaručene spríjemnia tvoje vianočné sviatky. Od ukrytých rajov po živé a populárne destinácie, tieto pláže sú ideálne pre každého, kto hľadá únik od zimnej reality.

Railay Beach, Krabi

Railay Beach je skutočným rajom pre milovníkov prírody a dobrodruhov. Táto odľahlá pláž, dostupná len loďou, ponúka nádherné vápencové útesy a tyrkysové vody. Je obľúbená medzi horolezcami a tými, ktorí hľadajú pokojný odpočinok. Okrem kúpania a slnenia si tu môžeš vychutnať aj kajakovanie alebo šnorchlovanie pri okolitých útesoch.

Aerial view of Railay beach in Krabi, Thailand.
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com/

Maya Bay, Phi Phi Islands

Maya Bay je ikonická pláž, ktorá sa preslávila filmom „The Beach“. Obklopená vysokými vápencovými útesmi, táto pláž ponúka ideálne podmienky pre potápanie a šnorchlovanie. Biely piesok a krištáľovo čistá voda sú ideálnymi kulismi pre nezabudnuteľné fotografie.

Beautiful beach with thai traditional wooden longtail boat and blue sky in Maya bay, Thailand.
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com/

White Sand Beach, Koh Chang

White Sand Beach na ostrove Koh Chang je jednou z najkrajších pláží v Thajsku. Jej dlhý pás mäkkého bieleho piesku je obklopený tropickým zeleňom a hôr. Pláž je skvelá pre rodiny a ponúka širokú škálu ubytovaní a reštaurácií. V okolí sa tiež nájdu možnosti na trekking do džungle alebo návštevu vodopádov.

Tropical Island Koh Kham Trat Thailand, aerial view of tropical island near Koh Mak Thailand
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com/

Patong Beach, Phuket

Patong Beach je najživšou a najznámejšou plážou na Phukete. Je známa svojím pulzujúcim nočným životom, množstvom barov, reštaurácií a obchodov. Patong je ideálny pre tých, ktorí hľadajú kombináciu plážovej relaxácie a mestského ruchu. Pláž je tiež ideálnym miestom pre rôzne vodné športy.

View from above, aerial view of a beautiful tropical beach with white sand and turquoise clear water, longtail boats and people sunbathing, Freedom beach, Phuket, Thailand.
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com/

Sunrise Beach, Koh Lipe

Sunrise Beach na malom ostrove Koh Lipe je známa pre nádherné východy slnka. Táto dlhá, pokojná pláž s jemným pieskom a čistou vodou je ideálna na šnorchlovanie a kúpanie. Je menej preplnená než iné thajské pláže, čo ti umožňuje vychutnať si pokojnú atmosféru. V blízkosti nájdeš tiež malé kaviarne a bary.

Aerial view of North Point Beach in Koh Lipe, Satun, Thailand
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com/

Hua Hin Beach

Hua Hin Beach je obľúbená medzi thajskými rodinami a expatmi a ponúka dlhý pás jemného piesku. Pláž sa nachádza v blízkosti mesta, čo z nej robí skvelé miesto pre kombináciu plážovej a mestskéj dovolenky. Hua Hin je tiež známa svojimi golfovými ihriskami, trhmi a výbornými reštauráciami.

Huahin beach
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com/

Ao Nang, Krabi

Ao Nang je hlavným turistickým centrom v Krabi a ponúka široký výber ubytovania a stravovacích možností. Táto pláž je ideálna pre tých, ktorí hľadajú pohodlnú dovolenku s ľahkým prístupom k okolitým atrakciám, ako sú ostrov Phi Phi alebo Národný park Railay. Pláž Ao Nang je tiež známa svojimi nádhernými západmi slnka a živými uličkami.

View of Ao Nang Beach in Krabi, Thailand
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com/

Kata Beach, Phuket

Kata Beach na ostrove Phuket je obľúbená medzi surfermi vďaka svojim vynikajúcim vlnám. Pláž ponúka pokojnejšiu alternatívu rušného Patongu s krásnymi scenériami a rodinnou atmosférou. V okolí sa nachádza mnoho kvalitných reštaurácií a obchodov, ako aj možnosti šnorchlovania a potápania.

Phuket Thailand - 12 032019: Kata Noi Beach View
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com/

Sairee Beach, Koh Tao

Sairee Beach je najdlhšou plážou na malom ostrove Koh Tao, známom svojimi potápačskými školami. Pláž je ideálna pre mladých cestovateľov a ponúka bohatý nočný život, plážové bary a ohnivé nočné šou. Okrem potápania máš možnosť vyskúšať si paddleboarding alebo sa zúčastniť joga hodín priamo na pláži.

Beach and sea at Koh Tao, Thailand
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com/

Lamai Beach, Koh Samui

Lamai Beach je druhou najväčšou plážou na Koh Samui a ponúka dokonalú kombináciu relaxácie a zábavy. Pláž je známa svojimi krásnymi skalnými formáciami a čistou vodou, ideálnou na plávanie. V blízkosti pláže nájdeš množstvo barov, reštaurácií a masážnych salónov, ako aj tradičné thajské trhy.

Silver Beach on Koh Samui island at sunset, Thailand.
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com/
Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať