Okús Prahu netradične: Navštív týchto TOP 6 najbizarnejších múzeí

Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Praha, mesto s tisícročnou históriou, gotickou architektúrou a čarovnými výhľadmi, je domovom nespočetných kultúrnych pokladov a umeleckých diel. No popri vnajnavštevovanejších turistických atrakciách sa ukrývajú múzeá, ktoré sú výnimočné a nezvyčajné, a priťahujú tých, ktorí hľadajú niečo netradičné. Pozrime sa spoločne na zoznam najbizarnějších múzeí v srdci tohto magického mesta.

6. Múzeum miniatúr

Nepozorovateľné dvere ťa zavedú do sveta, kde veľkosť sa počíta na opačnom konci merítka. Múzeum miniatur je plné umeleckých diel tak drobných, že na prvý pohľad môžu uniknúť aj tomu najostrejšiemu oku. Umelecké práce sú skryté na konci ihly alebo v očku ihly, potrebná je lupa alebo mikroskop, aby bolo možné oceniť ich neobyčajnú precíznosť.

Múzeum tiež vystavuje miniatúrne obrazy, ktoré sú namaľované na zrnkách ryže alebo makových semienok, a ďalšie drobné sochy a vyrezávané predmety. Každá položka v múzeu je svedectvom o tom, že aj v najmenšej forme môže byť umenie plnohodnotné a fascinujúce.

Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com/

5. Múzeum komunizmu

Múzeum komunizmu v Prahe ti ponúka unikátny pohľad na obdobie komunistického režimu v bývalom Československu. Umiestnené je v centrálnom Prahe, blízko Václavského náměstia, čo je symbolickým miestom vzhľadom na množstvo protikomunistických protestov, ktoré sa tu konali.

Interaktívna časť múzea ti umožní zažiť to, ako to vyzeralo byť súčasťou masových pochodov a politických zhromaždení, ktoré boli bežnou súčasťou komunistického života. Rôzne audiovizuálne prezentácie a dobová hudba dopĺňajú atmosféru a posilňujú autenticitu zážitku.

Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com/

4. Apple Múzeum

Apple Museum v Prahe je považované za najväčšiu súkromnú zbierku produktov spoločnosti Apple na svete. Múzeum ponúka návštevníkom jedinečný pohľad na evolúciu technológií, ktorá zmenila svet, od prvých počítačov až po najmodernejšie zariadenia.

Vystavené sú tu historické kusy, ako sú originálne modely počítačov Apple I a Apple II, ktoré položili základ dnešnej digitálnej éry. Návštevníci sa môžu prechádzať medzi rôznymi modelmi Macintoshov, notebookov, iPodov, iPhonov a iPadov. Múzeum tiež zobrazuje menej známe produkty a rôzne príslušenstvo, ktoré Apple v priebehu rokov vydal.

Computer vintage apple machintosh IIe
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com/

3. Sex Machines Múzeum

Sex Machines Museum v Prahe je naozaj nezvyčajné múzeum, ktoré predstavuje prvé svojho druhu na svete. Nachádza sa v historickom centre mesta a je známe svojou rozsiahlou zbierkou sexuálnych pomôcok z celého sveta a z rôznych historických období. Môžeš tu obdivovať rôzne zariadenia od 16. storočia až po moderné dobu.

Niektoré časti múzea sú interaktívne, čo umožňuje návštevníkom nielen pozrieť sa na exponáty, ale aj sa dotknúť niektorých z nich a lepšie pochopiť ich použitie. To všetko sa odohráva v atmosfére, ktorá je zároveň vzdelávacia, zábavná a bez predsudkov.

Panoramic aerial view of Prague
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com/

2. Múzeum českých bábok a cirkusu

Múzeum českých bábok a cirkusu v Prahe je výnimočným miestom, ktoré oslavuje dve bohaté a farebné umenia, ktoré sú hlboko zakorenené v českej kultúre. Toto múzeum ponúka návštevníkom pohľad na históriu a rozvoj bábkového divadla a cirkusovej zábavy v Českej republike.

Môžeš tu obdivovať nielen bábky používané v historických predstaveniach, ale aj poznať príbehy a legendy, ktoré bábky na javisku ožívajú. V niektorých častiach múzea sú interaktívne výstavy, kde si návštevníci môžu vyskúšať niektoré cirkusové zručnosti alebo sa naučiť o histórii cirkusu prostredníctvom zábavných aktivít.

Czech traditional puppets on a christmas market
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com/

1. Múzeum alchymistov a mágov starej Prahy

Tajomná atmosféra tohto múzea je ako cesta časom späť do éry, kedy alchymisti a mágovia hľadali tajomstvo večného života a transformáciu kovov. Nachádza sa v pôvodnej alchymistickej dielni a odhaľuje históriu alchýmie v Prahe, ktorá je spojená s cisárom Rudolfom II.

Návštevníci sa môžu prechádzať cez úzke chodby a izby plné historických artefaktov, alchymistických nástrojov, starodávnych kníh, magických amuletov a rôznych tajomných predmetov. V niektorých častiach múzea sú návštevníci dokonca povzbudzovaní, aby sa zúčastnili na interaktívnych exponátoch, kde si môžu vyskúšať niektoré z alchymistických techník alebo si vypočuť príbehy a legendy, ktoré obklopovali alchymistov a ich tajomné umenie.

Glass jars in a pharmacy - vintage apothecary
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com/
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom