Dubaj: Navštívte týchto TOP 7 nových atrakcií

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Dubai
the jumeirah beach of dubai during sunset Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Viete, vďaka čomu si táto destinácia udržiava osobitné miesto v našich srdciach? Vďaka schopnosti sa neustále meniť v čase. Máme pre vás zoznam nových atrakcií v Dubaji, ktoré môžete navštíviť už tento rok. 

Beach pavilion

Viete si predstaviť, že sedíte na bielom piesku uprostred krásnej pláže a vychutnávate si chutné jedlo? Beach Pavilion je miesto, ktoré túto predstavu premieňa na realitu. Áno, počuli ste správne! V Beach Pavilion si môžete oddýchnuť na pláži a zároveň si vychutnávať delikátne jedlá. Môžete si tu vybrať jedlo zo šiestich rôznych reštaurácií.

Beach dining in Barbados
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com

Glitch Dubai

Zábavné centrum GLITCH v centre Al Ghurair ponúka viac ako 30 rôznych hier v interiéri pre všetky vekové kategórie. Môžete si vyskúšať kurz v štýle ninja bojovníkov, zísť z 10 m vysokej šmykľavky alebo vzdorovať gravitácii na lezeckých stenách. Zoberte rodinu a zahrajte si bowling alebo sa pripútajte na SkySurf, zážitok na klzákoch v meste, kde sa môžete „vznášať“ nad celým areálom.

Home
Foto: https://glitcharabia.com

AYA Universe Dubai

Je ideálna pre instagramových nadšencov, ktorí chcú prilákať sledovateľov. AYA, ktorá sa nachádza v átriu nákupného centra WAFI City Mall, však ponúka oveľa viac než len príležitosť na fotografovanie. Od momentu, kedy vstúpite do tohto rozľahlého priestoru s rozlohou 40 000 štvorcových metrov, ste obklopení špičkovým zvukom, svetlami a grafikou s 12 odlišnými zónami, z ktorých každá rozpráva iný príbeh v tomto priestore vhodnom pre rodiny.

Book Tickets to Visit AYA in Dubai
Foto: https://www.aya-universe.com

Dubai Crocodile Park

Dubajský krokodílí park, ktorý susedí s prírodným parkom Mushrif, má rozlohu 20 000 m2 a je domovom viac ako 250 krokodílov nílskych. Toto miesto vhodné pre rodiny s deťmi umožňuje návštevníkom vidieť tieto fascinujúce tvory, ktoré spokojne žijú medzi tromi obrovskými bazénmi s kontrolovanou klímou, pokojnými vodopádmi a dokonale rozmiestnenými pieskovými brehmi. Dokonca je možné s nimi intergovať na rôznych kŕmnych staniciach.

Home - Dubai Crocodile Park
Fotot: https://dubaicrocodilepark.com

V nákupnom centre Cityland Mall, ktoré je domovom najväčšieho hypermarketu v Dubajlande, sa nachádza viac ako 350 obchodov v šiestich pavilónoch, 75 miest na stravovanie a kino s 10 sálami. Táto zábavná destinácia s rozlohou 1,2 milióna m² sa nachádza na ulici Sheikh Mohammed Bin Zayed Road a rozprestiera sa okolo bujnej záhrady. Strecha pod holým nebom je korunou tohto ekologického nákupného centra a obsahuje mnoho záhradných štýlov, od japonskej záhrady až po miniatúrnu verziu botanickej Zázračnej záhrady v DUbaji. Návštevníci si tu môžu oddýchnuť a vychutnať si elegantné kaviarne a zábavu.

Cityland Mall's Central Park
Foto: https://www.citylandmall.com/

The Dubai Balloon

Vychutnajte si neopakovateľné panorámy dubajského pobrežia a trblietavú panorámu z héliového balóna Dubai Balloon, ktorý vás vynesie do výšky až 300 metrov. Počas 10-minútového výletu na oblohu sa vám naskytne najlepší možný výhľad na Palm Jumeirah. Za jasného dňa budete mať možnosť vidieť dokonca Burj Khalifu a centrum Dubaja.

Letenky do Dubaja nájdete TU

360° DUBAI SKYLINE VIEWS | Pricing
Foto: https://thedubaiballoon.com/

Mohammed Bin Rashid Library

Knižnica Mohammeda Bin Rašída, postavená pozdĺž historického zálivu Dubai Creek a navrhnutá v tvare tradičnej islamskej katedry, otvorila svoje brány s veľkým ohlasom. Táto nová dominanta mesta je najväčšou knižnicou v regióne a reprezentuje kultúru a múdrosť. Nachádza sa v nej niekoľko špecializovaných zbierok a je v nej viac ako milión titulov vo viacerých jazykoch. Nachádzajú sa tu aj výstavné miestnosti, kaviareň a kníhkupectvo.

About Mohammed Bin Rashid Library - MBRL
Foto: https://www.mbrl.ae/
Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať