Najkrajšie zoologické záhrady v strednej Európe

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Happy mother and son watching and feeding giraffe in zoo. Happy family having fun with animals safari park on warm summer day
Happy mother and son watching and feeding giraffe in zoo. Happy family having fun with animals safari park on warm summer day. Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Očarujúce zoologické záhrady strednej Európy predstavujú okná do divokého sveta, kde návštevníci môžu na vlastné oči vidieť a učiť sa o rozmanitosti života na našej planéte. Vybrali sme pre vás týchto TOP 5, ktoré určite stoja za návštevu.

1. Zoologická záhrada Schönbrunn, Viedeň, Rakúsko

Zoologická záhrada Schönbrunn v Rakúsku je nielen najstaršou zoologickou záhradou na svete, ale aj jednou z najlepšie hodnotených. Domov pre viac ako 700 druhov zvierat, vrátane ohrozených pandy veľkej, táto záhrada je známa svojim zameraním na ochranu druhov a výskum. Návštevníci môžu obdivovať zvieratá v prostredí, ktoré napodobňuje ich prirodzené biotopy, čím sa poskytuje jedinečný a edukatívny zážitok.

A tourist visits the Roman ruins at Schoenbrunn in Vienna
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com

2. Zoologická záhrada Praha, Česká republika

Pražská zoologická záhrada, ktorá sa rozkladá na viac ako 58 hektároch a je domovom pre približne 5 000 zvierat z 650 druhov, je považovaná za jednu z najkrajších zoologických záhrad v Európe. Svojimi expozíciami, ako je Indonézska džungľa, Africká savana a Údolie slonov, ponúka návštevníkom nezabudnuteľný zážitok a zároveň sa zameriava aj na ochranu zvierat.

Sumatran tiger (Panthera tigris sumatrae) in Prague zoo. Tiger at the Prague Zoo. Portrait of tiger. Prague Zoo, Czech Republic
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com

3. Zoologický park Tiergarten, Berlín, Nemecko

Berlínsky Tiergarten je jednou z najnavštevovanejších zoologických záhrad na svete a s viac ako 1 500 druhmi zvierat je to skutočná arche Noah. Od severných medveďov po vzácne okapi, Tiergarten ponúka rozmanité prostredie pre zvieratá a návštevníkov. Okrem toho, že sa môžete pokochať rôznorodosťou zvierat, môžete sa tiež zúčastniť na mnohých vzdelávacích programoch.

Big Panda
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com

4. ZOO Bratislava, Slovensko

Hoci možno nie je tak veľká ako niektoré z vyššie uvedených, ZOO Bratislava ponúka útulné a rodinné prostredie s osobitným zameraním na ochranu zvierat. Domov pre viac ako 175 druhov, vrátane niekoľkých druhov ohrozených zvierat, táto zoologická záhrada je ideálnym miestom pre rodiny s deťmi, ktoré chcú stráviť deň v prírode a zároveň sa niečo naučiť o potrebe ochrany životného prostredia.

White Lion
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com

5. Zoologická záhrada Budapest, Maďarsko

Budapeštianska zoologická záhrada, s viac ako 150-ročnou históriou, je jednou z najstarších zoologických záhrad na svete. S kombináciou historických budov a moderných expozícií ponúka návštevníkom jedinečný zážitok. Od vzácnych druhov vtákov až po africké savany, Budapešť ponúka širokú paletu expozícií, ktoré osvetľujú krásu a rozmanitosť prírody.

Giraffe bends down and looks into the camera
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com
Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať