Máte radšej more ako hory? Užite si zimnú dovolenku v exotike

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
1 1.png
Foto: Freepik

Aj vy máte pocit, že tohtoročné leto ubehlo akosi prirýchlo? Nie ste sami, hudba, opálená pokožka, osviežujúce drinky a kúpanie sa v teplom mori chýbajú viacerým. Ak nie ste fanúšikom lyžovačiek a snehu, no rozmýšľate nad zimnou dovolenkou, teraz je najlepší čas navštíviť exotiku.

V exotike sú teraz miernejšie teploty

Či už ide o Dubaj, Maurícius, Seychely alebo Maldivy, už ste možno počuli, že ideálny čas na ich návštevu, je v zime. Slováci sú skôr zvyknutí na miernejšiu klímu. Možno vás exotika láka už dlho, no tráviť čas pri bazéne v „40-kach”, vás odrádza. To však platí počas letnej sezóny.

Počas zimnej sezóny si exotické krajiny môžete dosýta užiť aj bez dehydratácie, úpalu či spálenej pokožky. Napríklad v Dubaji je teraz teplota okolo 28 stupňov, na Mauríciu okolo 30. Aj obyvatelia týchto destinácií sa vždy tešia na začiatok zimy. Počasie je znesiteľnejšie, menej vlhké a môžete si naplno vychutnať vonkajšie aktivity.

Ktoré destinácie teraz stoja za návštevu?

Príjemné teploty, plávanie v mori, nádherné prírodné scenérie, miestna gastronómia či kultúra? Zimná dovolenka v exotike je sen.

Maldivy

Najvhodnejší čas na dovolenku na Maldivách je od decembra do apríla. Na Maldivy je však vždy správny čas. Stačí sa pozrieť na fotky ich mini ostrovčekov a budete ich milovať. Slnečné počasie, jemné piesočnaté pláže a priezračné azúrové more lákajú nejedného milovníka exotiky.

Maldivské pláže sa považujú za najkrajšie na svete. Rozlieha sa tam pokojná atmosféra a návštevník sa cíti skutočne ako v raji. Z toho dôvodu ide tiež o vyhľadávanú lokalitu pre mladomanželov. Medové týždne na Maldivách sú romantické a nezabudnuteľné. Ak sa chcete pokochať aj podmorskými krásami, určite si tu zašnorchlujte.

Dubaj

Dubaj si dosýta môžete užiť od novembra do marca. Ako sme už spomenuli vyššie, teplota je tu v zime miernejšia, tak okolo 26 – 28 stupňov. Okrem čistých pláží a krásneho prostredia vás príjemne prekvapia aj miestne služby. Ak hľadáte skvelý rezort pre rodiny s deťmi, odporúčame Palm Islands – umelé ostrovy plné plážových hotelov.

Každý z nich má svoj vlastný kúsok pláže. Užijete si tu nielen luxusné nákupné centrá, ale aj pôsobivú architektúru. Počas voľných dní môžete zavítať do podmorského múzea alebo si užiť divokú jazdu na piesočných dunách. Milovníci adrenalínu môžu vyskúšať zoskok padákom či kitesurfing.

Carlos lindner hkgk9mjolog unsplash.jpg
Foto: Unsplash

Maurícius

Ideálny čas na zimnú dovolenku na Mauríciu je od mája do decembra. Na tomto ostrove zažijete pokoj, o akom ste ani nesnívali. Nádherné pláže, nedotknutá bujná príroda, dramatické výhľady na sopky a viac ako 160 kilometrové pobrežie s dokonalou scenériou chytia za srdce každého turistu.

Každá časť ostrova ponúka jedinečný kus pláže – niektoré sú piesočnaté, iné skalnaté. Južná oblasť je rajom pre surferov. Západy slnka tu majú úplne iný rozmer. A miestna gastronómia? Po príchode domov vám ešte dlho budú chýbať čerstvé roti placky či maurícijské curry.

Rumman amin 6iszzfmkqbs unsplash.jpg
Foto: Unsplash

O krásach týchto destinácií by sme mohli rozjímať do nekonečna.do Láka vás dovolenka v exotike? Teraz pred Vianocami môžete ušetriť za ubytovanie až 20 %! Kliknite na www.dubaj.sk a objavte výhodné ponuky!

Informačný servis

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať