Kam cestovať za polárnou žiarou vo februári?

Aurora borealis, Northern lights over mountain with fishing village on coastline at Hamnoy, Lofoten islands
Aurora borealis, Northern lights over mountain with fishing village on coastline at Hamnoy, Lofoten islands, Norway Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Vo februári sa môžete ponořiť do ohromujúcej krásy polárnej žiary v niektorých z najkrajších destinácií na svete. Pozrite si zoznam miest, ktoré sú v tomto období obzvlášť pôsobivé a pripravte sa na nezabudnuteľné dobrodružstvo pod severným nebom.

1. Tromsø, Nórsko

Tromsø, známe ako „brána do Arktídy“, je jednou z najpopulárnejších destinácií pre pozorovanie polárnej žiary. Toto mesto leží obklopené nádhernými fjordmi a vrchmi, čo poskytuje nádhernú scenériu. Vo februári tu môžeš očakávať ohromujúcu polárnu žiaru, ktorá bude osvetlená jasnými zelenými, fialovými a ružovými tónmi. Okrem sledovania polárnej žiary si môžeš vychutnať aj miestne špeciality v reštauráciách, navštíviť múzeá alebo sa zapojiť do rôznych zimných aktivít.

Northern Lights in Tromsø
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com

2. Rovaniemi, Fínsko

Rovaniemi, hlavné mesto Fínska v regióne Laponsko, nie je len miestom, kde sa nachádza dedinka Santa Clausa, ale je tiež skvelou destináciou pre pozorovanie polárnej žiary. Vo februári je táto oblasť pokrytá snehom, čo vytvára kúzelnú atmosféru. Okrem sledovania svetelnej šou na oblohe môžeš v Rovaniemi zažiť zimné dobrodružstvá ako napríklad jazdu na saních ťahaných sobmi, jazdu na snežných skútroch alebo prechádzky na snežných topánkach.

Bright lamp shining on the empty snowy road just as the northern lights appear.
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com

3. Island

Island je ostrov s jedinečnou prírodou, ktorý poskytuje ideálne podmienky na pozorovanie polárnej žiary. Vďaka svojej geografickej polohe a minimálnej svetelnej znečistenosti je Island obľúbenou destináciou pre milovníkov prírody. Vo februári tu môžeš očakávať, nádhernú farebnú polárnu žiaru osvetlujúcu tmavé zimné noci.

A stunning aurora shape like phoenix bird appears above the landscape of Godafoss water fall in winter Iceland
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com

4. Fairbanks, Aljaška, USA

Fairbanks v Aljaške ponúka jedinečné možnosti na pozorovanie polárnej žiary v Severnej Amerike. Poloha blízko arktického kruhu a minimálnej svetelnej znečistenosti vytvára ideálne podmienky pre sledovanie tohto prírodného divu. V Fairbanks si môžete tiež vychutnať typické aljašské zážitky ako napríklad jazdu na psích záprahoch alebo návštevu miestnych termálnych prameňov.

Aurora Borealis over lake
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com

5. Kiruna, Švédsko

Kiruna je známe svojou blízkosťou k polárnemu kruhu a je domovom jedného z najväčších ľadových hotelov, ktoré sú ideálne pre pozorovanie polárnej žiary. Vo februári môžeš očakávať jasné zimné dni a tmavé nočné oblohy osvetlené vlnami polárnej žiary. Mesto Kiruna a jeho okolie ponúkajú aj možnosti na lyžovanie, snowboarding a ďalšie zimné športy.

Akciové letenky nájdeš TU 👈

Man and Northern Lights over Riksgransen, Sweden
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom