Európske destinácie, kde zažiješ letnú atmosféru aj počas jesene

Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

1. Algarve, Portugalsko

Región Algarve na juhu Portugalska je ideálnou destináciou na celoročnú návštevu vďaka svojmu stále slnečnému počasiu, vrátane novembra. S priemernou teplotou okolo 19 °C, ktorá môže stúpnuť až na 23 °C, a s minimom oblačnosti, je to vynikajúca voľba pre tých, ktorí hľadajú slnečné počasie v tomto období.

Algarve ponúka rozmanité aktivity pre rôzne vekové skupiny a záujmy. Môžeš si tu užiť prechádzky malebnými bielymi dedinkami ako Faro, Albufeira a Lagos, kde objavíš čaro miestnych remeselných uličiek. Pre milovníkov slnka a relaxu je tu na výber mnoho nádherných pláží.

Pre tých, ktorí hľadajú dobrodružstvo by mali navštíviť sedem visutých údolí. Táto túra ponúka možnosť obdivovať rozmanité skalné útvary vynárajúce sa z mora, nádherné útesy a fascinujúce podmorské jaskyne.

View of beautiful Marinha beach with crystal clear turquoise water near Carvoeiro town, Algarve region, Portugal
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com/

2. Malaga, Costa del Sol, Španielsko

Pri návšteve Costa del Sol môžeš objavovať malebné dedinky ako Mijas, Nerja a Marbella, ktoré sú považované za jedny z najkrajších v Španielsku.

Navyše, ak hľadáš miesto s príjemným počasím v novembri, región Costa Del Sol je v tomto období ideálnou voľbou. S priemernou teplotou okolo 19 °C a nízkym úhrnom zrážok si môžeš vychutnávať slnečné dni na rozľahlých piesočnatých plážach a dokonca sa na začiatku novembra môžeš tešiť na kúpanie v mori.

Malaga city aerial panoramic view in Andalusia, Spain
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com/

3. Malta

Malta je v novembri jedným z najteplejších miest v Európe, s priemernými teplotami okolo 21 °C po celý mesiac. Na začiatku novembra sa teploty môžu vyšplhať až nad 24 °C. Pre tých, ktorí ešte nie sú pripravení opustiť leto Malta predstavuje ideálnu dovolenkovú destináciu.

Počas tvojej návštevy môžeš využiť krásne slnečné dni na relax pri tyrkysových vodách ostrova Comino, kde teplota mora dosahuje viac ako 21,5 °C. Okrem toho Malta ponúka bohaté kultúrne dedičstvo a impozantnú architektúru, najmä v hlavnom meste Valletta.

Aerial drone skyline of Valletta at sunset, Malta
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com/

4. Sicília, Taliansko

Stále hľadáš najteplejšie miesto v Európe v novembri? Potom zavítaj na Sicíliu! Na tomto talianskom ostrove si každý nájde niečo pre seba. Môžeš tu skúmať kozmopolitné mestá Catania a Palermo, ako aj mnohé autentické dedinky.

Milovníkov histórie zlákajú archeologické pozostatky ostrova, ako napríklad antické divadlo a početné chrámy. Ak sa chceš kúpať alebo relaxovať na pláži, Sicília má niekoľko ostrovov, ako napríklad Lampedusa, ktoré majú priezračnú vodu a krásne pláže.

Počasie v novembri je v tomto regióne stále teplé s priemernou teplotou 20 °C.

View of Ragusa (Ragusa Ibla), UNESCO heritage town on Italian island of Sicily. View of the city in Ragusa Ibla, Province of Ragusa, Val di Noto, Sicily, Italy.
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com/

5. Kanárske ostrovy

Kanárske ostrovy sú známe svojím ideálnym počasím po celý rok. S priemernou teplotou nad 21 °C a neustále svietiacim slnkom patria medzi najteplejšie destinácie v Európe, obzvlášť v novembri. Teplé a slnečné dni sú perfektné pre kúpanie v mori, kde teplota vody dosahuje približne 22,5 °C, a tiež ideálne pre vodné športy ako surfovanie.

Charakteristické sú pre Kanárske ostrovy rozsiahle piesočné pláže a sopečná krajina. AK chceš okúsiť sopečnú krajinu, navštív sopku Teide na Tenerife alebo národný park Timanfaya na Lanzarote, kde zažiješ skutočnú krásu týchto jedinečných prírodných divov.

Aerial view with Puerto de la Cruz,Tenerife
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com/
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom