Dovolenka na chate na Liptove má svoje čaro: čo všetko tu môžete zažiť?

1 5.jpg
Foto: Unsplash

Chystáte sa dovolenkovať na Slovensku, no nemáte jasnejšiu predstavu, kam vyraziť? V tom prípade by ste rozhodne mali navštíviť Liptov. V tejto oblasti máte možnosť zažiť množstvo zábavy a v neposlednom rade si tu užijete aj krásnu prírodu.

Liptov je miesto, ktoré ročne navštívi veľké množstvo turistov z celého Slovenska, ale aj iných okolitých krajín. Ľudia sa tu radi vracajú z viacerých dôvodov. Očarí ich totiž okolitá príroda, tradičná liptovská kuchyňa či množstvo atrakcií na jednom mieste.

Chaty Liptov sú tak skvelým riešením pre partiu kamarátov, rodiny s deťmi alebo na romantický pobyt uprostred prírody s vašou polovičkou. Čo všetko môžete zažiť na Liptove? Pripravili sme si pre vás výber najnavštevovanejších miest v tejto oblasti.

Aquapark Tatralandia

Spájate si letnú dovolenku s kúpaním? V tom prípade by ste mali navštíviť Aquapark Tatralandia, ktorý sa nachádza len niekoľko kilometrov od Liptovského Mikuláša. Na tomto mieste si užijete veľké množstvo tobogánov, ale aj wellness. Deň v Tatralandii si vychutnáte vy a zároveň aj vaše ratolesti. A čo je skvelé, rodinné vstupy sú aj vo zvýhodnených cenách, čo sa rozhodne oplatí.

Ak by ste sa chceli ísť na Liptove kúpať inde, využiť môžete aj Liptovskú Maru či kúpalisko v Liptovskom Jáne. Za zmienku stojí aj vodná nádrž Liptovská Mara. Nachádza sa tu aj platená pláž a niekoľko zaujímavých atrakcií – plavba loďou, jazda na vodnom bicykli či skútri alebo zábavné programy pre deti.

ZOO Kontakt

Dlhé roky sa na Liptove nenachádzala žiadna ZOO, no teraz máte možnosť navštíviť niečo oveľa lepšie! ZOO Kontakt je v blízkosti Aquaparku Tatralandia, a tak môžete tieto dve miesta navštíviť napríklad v jeden deň. Nájdete tam množstvo zvierat, o ktorých sa budete mať možnosť dozvedieť aj niečo viac.

Chcete ich pohladiť alebo nakŕmiť? To rozhodne nebude problém, presne týmto sa ZOO Kontakt odlišuje od tých klasických zoologických záhrad! Pod dohľadom inštruktorov si spoločnosť zvierat užijú naplno aj vaše ratolesti, ktoré vám za návštevu tohto miesta rozhodne poďakujú.

2 4.jpg
Foto: Unsplash

Let ponad Liptov

Ak máte na dovolenku vyhradený väčší rozpočet, odporúčam absolvovať aj let helikoptérou ponad Liptov. Túto možnosť preferuje množstvo turistov, keďže pohľad na nádhernú prírodu z vtáčej perspektívy je snom nejedného adrenalínového nadšenca. V prípade, že si zarezervujete ubytovanie v Nízkych Tatrách, určite tento let nevynechajte. Aj napriek tomu, že ide o trochu vyššiu finančnú čiastku, za žiadnych okolností tento zážitok neoľutujete.

Demänovská ľadová jaskyňa

V prípade, že obľubujete podzemný svet, v blízkosti Liptovského Mikuláša máte možnosť navštíviť Demänovskú ľadovú jaskyňu, ktorá sa považuje za jednu z najväčších. Spoznáte tak podzemné uličky, a veľkým benefitom je, že táto jaskyňa je vhodná aj pre vaše ratolesti. Nachádza sa priamo v Demänovskej doline, kde môžete zavítať aj do slávnej Jasnej a užiť si napríklad výlet na Chopok, či už pešo alebo lanovkou.

Chystáte sa vycestovať na Liptov a chceli by ste využiť rekreačný príspevok na ubytovanie? Kliknite na www.rekrea.sk, kde sa dozviete viac!

Informačný servis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom