Chystáte sa do Barcelony? Vybrali sme najkrajšie parky

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Horta labyrinth park
horta labyrinth park in barcelona Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Barcelona je jedným z najfascinujúcejších miest Európy, ktoré pritahuje milióny turistov ročne nielen svojou jedinečnou architektúrou, pestrým nočným životom a vynikajúcou kuchyňou, ale aj množstvom zelených oáz, ktoré ponúkajú únik od mestského ruchu. Ak plánujete návštevu tohto španielskeho klenotu, nezabudnite preskúmať niektoré z jeho najkrajších parkov, ktoré sme pre vás vybrali.

Parc Güell

Bez pochyby jeden z najznámejších parkov v Barcelone, Parc Güell je majstrovským dielom slávneho katalánskeho architekta Antoni Gaudího. Tento park je zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO a je živým príkladom Gaudího nekonvenčného prístupu k architektúre a jeho lásky k prírode. Parc Güell je ako z rozprávky, s jeho mozaikovými lavičkami, kričiacimi farbami a organickými tvarmi, ktoré sa harmonicky spájajú s prírodným prostredím. Nezabudnite si vziať fotoaparát – výhľady na mesto sú odtiaľto nezabudnuteľné.

Park Güell and Barcelona city scenic skyline, Spain
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com

Parc de la Ciutadella

Parc de la Ciutadella, nachádzajúci sa v srdci Barcelony, je miestom, kde si môžete vychutnať slnečné dni, pikniky, alebo len lenivé popoludnie čítaním knihy pod stromom. Je to domov množstva pamiatok, vrátane slávneho Cascada Monumental, fontány navrhnutej Gaudím a Josepom Fontserèom. Park má aj zoologickú záhradu, parlament Katalánska a množstvo zelených plôch na relaxáciu a šport.

Barcelona, Spain. View Of Citadel Park In Sunny Day
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com

Parc del Laberint d’Horta

Ak hľadáte pokojnejšie miesto na prechádzku alebo chvíle zamyslenia, Parc del Laberint d’Horta je skrytým drahokamom, ktorý nesmie chýbať vo vašom itinerári. Tento historický park je najstarším svojho druhu v Barcelone a jeho hlavnou atrakciou je práve labyrint z živého plotu. Okrem labyrintu nájdete v parku romantické záhrady, antické sochy a nádherné pavilóny.

Letenky do Barcelony nájdete TU

Parc del Laberint d'Horta - Wikipedia
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com

Montjuïc

Montjuïc je viac než len park; je to rozsiahla zelená oblasť, ktorá dominuje nad Barcelonou a ponúka nie len úchvatné výhľady na mesto a more, ale aj bohatú ponuku kultúrnych a rekreačných aktivít. Prejdite sa po záhradách s rôznymi tematikami, navštívte hrad Montjuïc alebo si užite pokoj v Japonskej záhrade. Montjuïc je tiež domovom mnohých múzeí a kultúrnych inštitúcií, vrátane nadčasového múzea Fundació Joan Miró.

Montjuïc Palace , Barcelona
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com

Parc de Collserola

Na okraji Barcelony sa rozprestiera Parc de Collserola, najväčší metropolitný park na svete. Tento rozsiahly prírodný park je domovom hustých lesov, potokov a divokej zveri, a poskytuje dokonalé prostredie pre turistiku, cyklistiku a pozorovanie vtákov. Parc de Collserola je zelenými pľúcami Barcelony, kde môžete načerpať novú energiu a užiť si pokoj prírody.

Barcelona city landscape
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com

Jardins de Mossèn Costa i Llobera

Tento menej známy, ale nemenej fascinujúci park sa nachádza na úpätí Montjuïcu a špecializuje sa na subtropické a pouštné rastliny. Jardins de Mossèn Costa i Llobera sa považujú za jednu z najdôležitejších kolekcií kaktusov a sukulentov v Európe. Ponúka nádherné výhľady na more a je dokonalým miestom na pokojnú prechádzku medzi exotickými rastlinami.

Marimurtra botanical garden at Blanes near Barcelona, Spain
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com
Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať