Bali: TOP 5 magických pláží

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Bali, Indonesia, Traveler on Tree House at Diamond Beach in Nusa Penida Island
Bali, Indonesia, traveler on tree house at Diamond Beach in Nusa Penida Island. Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Bali, ostrov bohov, je svetoznámy svojimi dechberúcimi plážami, ktoré sú ako stvorené pre odpočinok, dobrodružstvo a spojenie s duchovnom. V tomto článku predstavíme päť najlepších pláží, ktoré Bali ponúka. Od surfovacích rajov po tiché útočiská.

1. Kuta Beach

Kuta, kedysi rybárska dedina, sa transformovala na epicentrum turizmu na Bali. Táto pláž je výnimočná svojou nekonečným zlatistým pieskom, ktorý sa tiahne kilometre pozdĺž juhozápadného pobrežia ostrova. Je ideálnou destináciou pre surferov začiatočníkov, vďaka svojim vlnám a širokému spektru surfových škôl ponúkajúcich lekcie.

Večery na Kuta Beach sú čarovné s nezabudnuteľnými západmi slnka, ktoré sa stali rituálom pre miestnych i návštevníkov. Navyše, blízkosť k obchodom, reštauráciám a nočným klubom robí z Kuty ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú zábavu aj po zotmení.

Kuta Beach at Sunrise, Bali Indonesia.
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com

2. Seminyak Beach

Seminyak predstavuje elegantnejšiu a sofistikovanejšiu alternatívu k rušnej Kute, s dôrazom na luxus, štýl a pohodlie. Táto pláž je obklopená špičkovými rezortmi, dizajnérskymi butikmi a prémiovými reštauráciami.

Seminyak Beach sa vyznačuje bielym pieskom a divokejšími vlnami, ktoré lákajú skúsenejších surferov. Unikátna je však predovšetkým svojou atmosférou – je tu pokojnejšie prostredie, ideálne pre relax na pláži. Práve tu nájdete niektoré z najlepších beach clubov na Bali, kde si môžete vychutnať kokteil pri bazéne s výhľadom na Indický oceán.

Akciové letenky na Bali nájdeš TU 👈

Double six beach view after sunset
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com

3. Jimbaran Bay

Jimbaran Bay je známa svojimi kľudnými vodami a mäkkým bielym pieskom, čo z nej robí vynikajúcou voľbu pre rodiny a tých, ktorí hľadajú relax. Pláž je obzvlášť slávna bohatou gastronómiou priamo na pláži, kde si môžete vychutnať čerstvo ulovené morské plody priamo na piesku pod hviezdnou oblohou.

Jimbaran si zachováva atmosféru rybárskej deinky aj keď je dnes domovom luxusných rezortov. Táto kombinácia autenticity a komfortu robí z Jimbaran Bay jednu z najpríjemnejších pláží na Bali.

Drone shot of residents area near the beach
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com

4. Bingin Beach

Bingin Beach je skvostom pre milovníkov prírody a tých, ktorí uprednostňujú pokoj pred turistickými davmi. Skrytá medzi vápencovými útesmi na poloostrove Bukit, Bingin je rajom pre skúsenejších surferov kvôli náročnejším vlnám.

Ale nielen surfovanie tu stojí za to. Malé bary a reštaurácie pri pláži, často vedené miestnymi rodinami, ponúkajú neformálne prostredie, kde si môžete vychutnať nápoje a jedlo s úchvatným výhľadom na oceán. Bingin poskytuje únik pred komerčnými plážami.

View point Ta Waen Beach at Koh Lan Island Phattaya Thailand,One of the most beautiful island in Thailand.
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com

5. Nusa Dua Beach

Nusa Dua je synonymom pre čistotu a luxus. Táto oblasť bola navrhnutá na ubytovanie luxusných rezortov a golfových ihrísk, čím poskytuje exkluzívny zážitok z pobytu. Pláže sú dokonale udržiavané, s jemným bielym pieskom a krištáľovo čistou vodou, ideálnou pre plávanie a šnorchlovanie.

Nusa Dua je výnimočná svojou pokojnou atmosférou a prvotriednymi službami, čo z nej robí ideálnu destináciu pre návštevníkov hľadajúcich pokoj a relax v náručí luxusu. Navyše, ochranné útesy držia väčšinu vĺn na diaľku, čo umožňuje bezpečné a pohodlné kúpanie pre všetky vekové kategórie.

Sunrise on a Beach in Bali Indonesia
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com
Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať