Aktívna dovolenka na Phukete: Dobrodružstvá v srdci Thajska

Scenic landscape.Seascape
Scenery Thailand sea and island .Adventures and travel concept Foto: ilustračné,www.gettyimages.com

Phuket, perla Andamanského mora, je nielen oáza pokojných pláží a krásnych východov slnka. Pre tých, ktorí hľadajú viac než len relax na pláži, ponúka Phuket širokú paletu aktivít, ktoré rozprúdia krv a poskytnú nezabudnuteľné zážitky. Od potápania v krištáľovo čistých vodách po hiking v džungli – aktívna dovolenka na Phukete je ideálnou voľbou pre dobrodruhov všetkých vekových kategórií.

1. Similanské ostrovy

Similanské ostrovy, známe svojou pôsobivou podmorskou krásou, sú skutočným rajom pre potápačov a milovníkov snorkelingu. Tento archipelág v Andamanskom mori je domovom jedných z najčistejších vôd na svete, farebných koralových útesov, a širokej škály morského života, vrátane morských korytnačiek a exotických rybiek. Vzhľadom na to, že sú ostrovy chránenou národnou parkovou oblasťou, turizmus tu je regulovaný, čo zaisťuje ich zachovanie a menej preplnené pláže. Navštíviť Similanové ostrovy znamená uniknúť do sveta tichého morského pokoja.

The Similan Islands is an archipelago in the Andaman Sea off the coast of, and part of, Phang Nga Province in southern Thailand.
Foto: ilustračné,https://www.gettyimages.com

2. Phang Nga Bay

Phang Nga Bay fascinuje svojimi majestátnymi vápencovými formáciami, ktoré sa z vody dvíhajú do výšky, a ponúkajú nezabudnuteľný zážitok počas kajakovania a paddleboardingu medzi tichými zátokami a skrytými jaskyňami. James Bond Island v zálive je obzvlášť populárny vďaka svojmu ikonickému vzhľadu a filmovej sláve. Záliv je ideálny ak chceš zažiť pokojný deň ale zároveň zažiť dobrodružstvo na vode, kde môžeš obdivovať prírodné divy a objavovať tajomstvá skryté v srdci týchto krajinných úkazov.

Famous James Bond island near Phuket
Foto: ilustračné,https://www.gettyimages.com

3. Khao Phra Thaeo národný park

Národný park Khao Phra Thaeo je zeleným srdcom Phuketu, kde sa nachádza niekoľko náučných chodníkov vedúcich cez neporušenú džungľu. Park je domovom rôznych druhov divokej fauny, vrátane vzácnych vtákov a opíc, akými sú gibony. Okolitá príroda tu ponúka možnosť zažiť pravú tropickú džungľu, navštíviť osviežujúce vodopády, ako je Bang Pae, a dokonca sa zapojiť do ochrany miestneho ekosystému prostredníctvom programov ochrany gibonov.

Ton Sai Waterfall in National Park Khao phra thaeo, Phuket, Thailand, Asia
Foto: ilustračné,https://www.gettyimages.com

4. Kata Beach a Surin Beach

Pláže Kata a Surin sú obľúbenými miestami pre surferov, najmä počas monzúnovej sezóny, keď prichádzajú ideálne vlny. Kata Beach je známa svojou priateľskou atmosférou a dobrými podmienkami pre začiatočníkov, zatiaľ čo Surin Beach láka skúsenejších surferov svojimi veľkými vlnami. Okrem surfovania sa tu môžeš tešiť na uvoľnenú atmosféru a krásne západy slnka.

Kata Beach with crystal clear water and wave, famous tourist des
Foto: ilustračné,https://www.gettyimages.com

5. Old Phuket Town

Staré mesto Phuket je fascinujúcim miestom pre tých, ktorí majú záujem o históriu a kultúru. Ulice plné farebných koloniálnych domov, tradičných čínskych a portugalských budov, a množstvo kaviarní a butikov, robia z tohto miesta perfektné na peší prieskum alebo na bicykli. Staré mesto ponúka jedinečný pohľad na kultúrnu rozmanitosť Phuketu a jeho historické dedičstvo.

Old clock tower in Phuket old town, Thailand, architecture design
Foto: ilustračné,https://www.gettyimages.com

6. Jungle Xtreme Adventure Park

Jungle Xtreme Adventure Park ponúka vzrušujúce zážitky na zipline a vysokých lanových prekážkach medzi stromami, poskytujúc jedinečný pohľad na tropickú džungľu z vtáčej perspektívy. Park je navrhnutý tak, aby ponúkol zábavu a výzvy pre všetky vekové kategórie s dôrazom na bezpečnosť a zážitok z dobrodružstva v prírode.

Suspension bridge in the forest on the mountain Doi Mon Cham near Chiang Mai, Thailand
Foto: ilustračné,https://www.gettyimages.com

7. Ao Yon Waterfall

Vodopád Ao Yon, hoci menej známy než iné turistické atrakcie na Phukete, je skvostom pre milovníkov prírody hľadajúcich pokoj a osvieženie. Nachádza sa v tichej oblasti ostrova, ponúka príjemný únik od rušných pláží a možnosť ochladenia sa v prírodnom bazéne. Trek k vodopádu je príjemný a dostupný pre všetky vekové skupiny.

Lacné letenky na Phuket nájdeš TU 👈 

Bangioc - Detian waterfall is locate at border of China and Vietnam, It's famous water fall of both country. There are boat service tourist for see nearby the waterfall.
Foto: ilustračné,https://www.gettyimages.com
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom