Ako sa čo najlepšie pobaliť do príručnej batožiny?

Preparation travel suitcase at home
Preparation travel suitcase at home Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Cestovať iba s príručnou batožinou môže byť pre mnohých výzvou. So správnou technikou a trochou plánovania môžeš maximalizovať svoj priestor, vyhnúť sa poplatkom za nadmernú batožinu a zároveň mať tie najdôležietjšie veci hneď po ruke. Prinášame zopár rád, ktoré ti uľahčia balenie a znížia úroveň stresu. 

Pred cestou

Pozor na limity

Prvou a najdôležietjšou vecou je overenie maximálnych rozmerov a váhových limitov leteckej spoločnosti. Tieto informácie nájdeš na ich webe alebo v rezervácii letenky.

Najprakrickejšia batožina je cesta

Investuj do kvalitnej príručnej batožiny, ktorá je odolná, ale zároveň ľahká. Cestovanie ti uľahčia modely s niekoľkými vreckami, ktoré sú lepšie na organizáciu vecí.

Vytvor si zoznam

Priprav si detailný zoznam všetkého, čo budeš potrebovať počas celého pobytu. Uvažuj nad každou aktivitou a vyhni sa pokušeniu zobrať si veci „pre prípad, že by…“, zameraj sa na nevyhnutnosti.

Smiling tourist woman packing suitcase to vacation writing paper list getting ready to travel trip
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com/

Balenie

Multifunkčné oblečenie

Zabal si oblečenie, ktoré sa dá nosiť v rôznych situáciách. Maj na pamäti, že neutralné farby sa kombinujú najlepšie. Prispôsob svoj výber aktuálnemu počasiu a plánovaným aktivitám.

Rolovanie je alfou a omegou

Technika rolovania oblečenia je osvedčený spôsob, ako najviac ušetriť miesto. Rolované kusy oblečenia sú flexibilnejšie a môžu sa prispôsobiť nepravidelným tvarom tvojej batožiny. Technika rolovania umožňuje rýchlejšie balenie a vybaľovanie.

Kompresné vrecia

Ak cestuješ do chladnejšieho podnebia a potrebuješ viac vrstiev alebo objemnejšie oblečenie, kompresné vrecia ti pomôžu ušetriť miesto. Vysatím vzduchu z vriec vytvoríš viac priestoru pre ďalšie nevyhnutnosti.

Close up portrait of nervous attractive handsome biting tickets
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com/

Poradie balenia je dôležité

Najlepšie je uložiť si oblečenie na spodok batoha. Elektroniku a tekutiny umiestni na vrch, aby sa dali pri bezpečnostných kontrolách na letisku ľahko vybrať a položiť na pás. AK si berieš malý kufor, tak ti odporúčame uložiť si na spodok topánky.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom