Cenovo dostupná lyžovačka? Ušetrite vďaka týmto tipom!

Lyžovanie, lyžovačka
Foto: ilustračné, Getty Images

Ubytovanie, skipas, vybavenie či strava. Lyžiarska dovolenka nie je práve najlacnejšou záležitosťou, čo niektorých môže odrádzať. Existuje však množstvo užitočných tipov, pomocou ktorých sa dá na lyžovačke jednoducho ušetriť. Predstavujeme vám niekoľko z nich.

Na svah mimo sezóny

Ak nemusíte ísť na lyžovačku v čase školských prázdnin, radšej sa tomuto obdobiu vyhnite a naplánujte si zimnú dovolenku mimo hlavnej sezóny.

V porovnaní s hlavnou sezónou bývajú cenové rozdiely markantné. Navyše, zjazdovky sú mimo sezóny väčšinou prázdnejšie a skipasy lacnejšie.

Súkromný apartmán namiesto hotela

Namiesto štvorhviezdičkového wellness hotela s trojchodovým menu je cenovo výhodnejšie zarezervovať si dovolenkový apartmán, v ktorom si zaiste rovnako dobre oddýchnete.

Mnohé prázdninové apartmány navyše ponúkajú viac priestoru ako hotelové izby. Zaujímavé cenovo dostupné ponuky nájdete takmer v každom lyžiarskom stredisku.

Ski resort in the Austrian Alps.
Foto: ilustračné, Getty Images

Porovnanie cien za výstroj

Lyžiari bez vlastnej lyžiarskej výstroje by si mali vopred porovnať ceny za jej prenájom. Ak plánujete lyžovačku v zahraničí, môže byť pre vás cenovo výhodnejšie vypožičať si výbavu doma na Slovensku.

Ak však nechcete prevážať celé príslušenstvo, mali by ste si výstroj vopred rezervovať online v požičovni v blízkosti lyžiarskeho strediska, čím môžete značne ušetriť.

Viacdenný skipas

Ak budete tráviť v lyžiarskom stredisku viacero dní, mali by ste si vždy kúpiť viacdenný lístok namiesto individuálnych denných. Majte na pamäti, že čím viac dní lyžujete, tým je denný skipas lacnejší. Obzvlášť lákavé sú ponuky typu „Šesť dní lyžovačky za cenu piatich“.

Amazing beautiful view of Gornergrat, Zermatt, Matterhorn ski resort in Switzerland with cable chairlift transport

Detské zľavy

Pri plánovaní rodinnej lyžovačky by ste si určite mali všímať rôzne špeciálne ponuky. Vďaka zľavám, či už od cestovných kancelárií alebo priamo od lyžiarskych regiónov, sa dá lyžiarska dovolenka zarezervovať pomerne lacno. V mnohých prípadoch ide o balíčky, ktoré výrazne zvýhodňujú lyžiarske dovolenky s deťmi.

Deti do šesť rokov lyžujú v mnohých lyžiarskych areáloch zadarmo v prípade, že si jeden z rodičov zakúpi skipas. V niektorých lyžiarskych strediskách to platí aj pre staršie deti. Zľavy na skipasy sa častokrát vzťahujú aj na školákov, študentov či seniorov.

Foto: ilustračné, Getty Images

Výhodné lyžiarske zájazdy

Aj vy si zvyknete organizovať svoju lyžiarsku dovolenku na vlastnú päsť? Nezabúdajte, že cenovo výhodné zájazdy cestovných kancelárií sa netýkajú iba plážovej exotiky. Kompletný balík pozostávajúci z ubytovania, skipasu a požičovného vás môže vyjsť podstatne lacnejšie, ako keby ste si všetko rezervovali individuálne. Taktiež vďaka tomu môžete získať lepší prehľad o celkových nákladoch na dovolenku.

Obed v ruksaku

Zahriať sa v čase obeda v útulnej horskej chate a dopriať si niečo teplé pod zub. To je po dlhom dopoludňajšom lyžovaní určite lákavá predstava. Chatári to samozrejme vedia a patrične z toho ťažia, keďže ceny za jedlá a nápoje sú pomerne vysoké. Cenovo dostupnejšou alternatívou je pribaliť si teplý čaj v termoske a zopár chlebíkov, ktoré si takisto môžete vychutnať na teplom horskom slnku.

Traditional Italian food and drink in sunny winter day. Romantic alpine picnic in Dolomites with mountains background
Foto: ilustračné, Getty Images
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom