10 miest, ktoré podľa cestovateľov určite musíte navštíviť

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Rim_pixabay.com_.jpg
pixabay.com

Tento rok viac ako 128-tisíc cestovateľov predložilo milióny hodnotení a tisíce pripomienok, ktoré editori magazínu Condé Nast Traveler použili na to, aby vytvorili zoznamy najobľúbenejších miest, hotelov a rezortov.

Jeden z týchto zoznamov prehlasuje nasledujúcich 30 miest za najlepšie na svete pre a podľa cestovateľov. Z uponáhľaných mestských centier smerom k nejakému podivnému mestu, uvelebenému na rieke, to je cieľom každého typu cestovateľa.

10. Londýn, Anglicko

V Londýne toho nájdete určite viac ako iba rybu s hranolčekmi (fish and chips), dvojpodlažné autobusy a bary, kde to žije. Mesto situované na Temži je plné múzeí, parkov a kultúry.

Londyn_pixabay.com_.jpg
pixabay.com

9. Kjótó, Japonsko

V Kjóte je 1 600 budhistických chrámov, 400 šintoistických svätýň a takmer 100 Michelinských reštaurácií. Je to jedno z najzachovalejších miest v Japonsku a tradičné gejše sa tam stále prechádzajú po uliciach.

Kjoto_pixabay.com_.jpg
pixabay.com

8. Bruggy, Belgicko

Známe pre svoje ulice z mačacích hláv, kanály a zachovalé Staré mesto, Bruggy sú stredovekou rozprávkou prenesenou do života. Mestský prístav je kľúčovým hráčom na európskom trhu.

Bruggy_pixabay.com_.jpg
pixabay.com

7. Praha, Česká republika

Od Orloja a Staromestského námestia k barom zastrčeným v pivniciach – Praha je mestom pre prieskumníkov.

Praha_pixabay.com_.jpg
pixabay.com

6. Rím, Taliansko

Rím je domovom najväčšej katedrály na svete – Baziliky svätého Petra. Hoci Koloseum, Fontána Di Trevi a Sixtínska kaplnka sú základom, ktorý treba vidieť, Večné mesto sa môže pochváliť aj znamenitými reštauráciami s čerstvými pokrmami a kvalitným domácim vínom.

Rim_pixabay.com_.jpg
pixabay.com

5. Paríž, Francúzsko

Jedno z hlavných miest módy, umenia a gastronómie sa dostalo do prvej päťky podľa samotných cestovateľov. Mesto sa pýši silnou kaviarenskou kultúrou, luxusnými butikmi a pamiatkami známymi na celom svete.

Pariz_pixabay.com_.jpg
pixabay.com

4. Sydney, Austrália

Sydney je hlavným mestom Nového Južného Walesu a známe je pre ikonickú budovu opery. Keďže ide o prístavné mesto, plážová kultúra tu má silné postavenie – ponúka mnoho reštaurácií na pobreží a veľa príležitostí na surfovanie.

Sydney_pixabay.com_.jpg
pixabay.com

3. Viedeň, Rakúsko

O Viedni sa hovorí ako o hudobnom hlavnom meste Európy. Je známe ako bývalé bydlisko Mozarta, Beethovena a Sigmunda Freuda. Môžete v ňom napríklad sŕkať espresso v jednej z najznámejších kaviarní alebo vyskúšať výbornú Sacherovu tortu.

Vieden_pixabay.com_.jpg
pixabay.com

2. Budapešť, Maďarsko

Toto hlavné mesto je známe pre svoje zachovalé termálne kúpele zo 16. a 17. storočia. Nádherný výhľad sa vám naskytne pri prechádzke reťazovým mostom Széchenyi, ktorý spája Budu s Pestom.

Budapest_pixabay.com_.jpg
pixabay.com

1. Florencia, Taliansko

Florencia priam vyčnieva, pretože je svetovo známa ako centrum umenia. Miestni obyvatelia a rovnako tak turisti sa môžu tešiť z rôznych galérií, múzeí a kostolov po celom meste

Florencia_pixabay.com_.jpg
pixabay.com
Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať