Cestári upozorňujú na zľadovatelý sneh a na Stakčíne sú potrebné snehové reťaze

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
diaľnica, sneh, sneženie
Foto: ilustračné, SITA/Polícia SR.

BRATISLAVA 30. januára (WebNoviny.sk) – Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je vlhký až mokrý, informuje Slovenská správa ciest na svojej webovej stránke.

Cesty sú zjazdné

Cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý. V hornatejších oblastiach sú vozovky miestami pokryté vrstvou čerstvého, kašovitého až utlačeného snehu hrúbky jeden až tri centimetre, miestami na cestách nižších kategórií do piatich centimetrov (II/578 Skalka – Kremnica, II/584 Srdiečko – Bystrá, cesty II. a III. triedy v obvode Medzilaborce, cesty III. triedy v obvode Brezno, Kremnica, Lučatín, Nová Baňa, Žiar nad Hronom, Dolný Kubín, Trstená a Záborské).

Zľadovatený sneh hrúbky jeden až tri centimetre je na ceste I/18 Hybe – hr. okr. LM/PP, I/72 Čertovica – Kráľova Lehota, II/558 Stakčín – Ulič a na cestách III. tried v obvodoch Stakčín, Makov, Turčianske Teplice, Belá, Budatín, Martin, Žilina a Rajec.

Na Soroške je čerstvý sneh

Horské priechody sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne mokrý. Na HP Podspády, Huty, Veľké Pole, Besník, Látky – Prašivá, Vernár, Čertovica, Chorepa, Súľová a Grajnár je na vozovke kašovitý alebo utlačený sneh hrúbky jeden až dva centimetre.

Na HP Vrchslatina, Cukmantel a Herlianske sedlo je kašovitý alebo utlačený sneh hrúbky štyroch až piatich centimetrov. Na HP Soroška, Dobšiná a Zbojská je na vozovke čerstvý sneh hrúbky jeden centimeter.

Upozornenie pre vodičov:

Na ceste I/18 Hybe – hranici okresov Liptovský Mikuláš/Poprad, I/72 Čertovica – Kráľova Lehota, II/558 Stakčín – Ulič a na cestách III. tried v obvodoch Stakčín, Makov, Turčianske Teplice, Belá, Budatín, Martin, Žilina a Rajec je zľadovatený sneh hrúbky jeden až tri centimetre.

V lokalite Dargov a Ďurďošík je hmla s dohľadnosťou do 100 m.

Snehové reťaze sú potrebné pre vozidlá nad 3,5 t na ceste II/558 Stakčín – Ulič a na cestách III. triedy v obvode Stakčín a na ceste II/584 Srdiečko – Bystrá.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie SSC Slovenská správa ciest