Česi používajú internetbanking viac ako Slováci, jednotkou v Európskej únii sú Dáni

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Internet banking
Pripravované nové pravidlá internetového sveta sa dotknú všetkých oblastí digitálneho trhu. Foto: ilustračné, Thinkstock.

BRATISLAVA 30. októbra (WebNoviny.sk) – Internetbanking na Slovensku je už rozšírený na takmer rovnakej úrovni, ako je priemer Európskej únie.

V minulom roku použilo internetbanking 45 % všetkých Slovákov a za priemerom únie zaostali len o štyri percentuálne body. Informovala o tom Slovenská sporiteľňa, ktorá vychádzala zo štatistík Eurostatu.

Ešte v roku 2007 používalo internetbanking na Slovensku len 15 % ľudí, teda zhruba každý siedmy Slovák. S rastúcim pokrytím internetového pripojenia sa počas desiatich rokov počet strojnásobil.

K zvyšovaniu používania internetbankingu prispieva podľa Slovenskej sporiteľne aj to, že banky začali ďalšiu vlnu aktívneho zvýhodňovania elektronického bankovníctva oproti pobočkám.

Priemer Európskej únie v rámci používania internetbankingu dosiahol 49 %. Česi sú lepší ešte o dva body a Rakúšania o ďalšie dva body. Jednotkou v únii sú Dáni s 88 percentami. Estónsko zaznamenalo podiel 79 %.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Eurostat