Skipasy v slovenských lyžiarskych strediskách zdražejú, viacerí prevádzkovatelia prechádzajú na plávajúce ceny

Horské stredisko Jasná Nízke Tatry
Foto: ilustračné, SITA/Peter Rusko

Ceny vstupných nákladov pre prevádzku horských lyžiarskych stredísk na Slovensku budú síce vyššie, ale nie likvidačné. Lyžiari by sa však mali pripraviť na vyššie ceny skipasov.

Na tohtotýždňovom tlačovom brífingu v Liptovskom Mikuláši to uviedol Bohuš Hlavatý, výkonný riaditeľ združenia Lavex, ktoré zastupuje viac ako dve stovky prevádzkovateľov, dodávateľov a partnerov lanoviek a vlekov v slovenských horských strediskách.

Lyžiarske kurzy neutrpia

„V kombinácii so šetrením nákladov sa zvýšia ceny skipasov v stredne veľkých strediskách o dve až tri eurá na deň, v menších strediskách to bude ešte menej. Dobrá správa je, že ceny skipasov pre lyžiarske kurzy zostali nezmenené alebo len s minimálnym nárastom,“ poznamenal Hlavatý.

Lyžiarom odporúča možnosť ušetriť financie skorším online nákupom skipasov. „Viaceré strediská investovali prostriedky aj do systémov predaja a prechádzajú na plávajúce ceny, čím nielen šetria čas a peniaze zákazníkom, ale umožňujú areálom lepšie regulovať návštevnosť a ponúknuť nižšie ceny v dňoch so slabšou návštevnosťou,“ uviedol riaditeľ Lavexu.

Sviatočné termíny sa plnia

Horské strediská podľa jeho slov pred touto zimnou sezónou investovali do rozvoja viac než 25 miliónov eur, dominantnou investíciou je nová kabínková lanovka v Jasnej.

„V tomto roku očakávame, okrem tradične výbornej návštevnosti domácich lyžiarov, aj pocovidový návrat lyžiarov z Poľska a Čiech. Termíny na Vianoce a Nový rok sa plnia a preto odporúčame neváhať s rezerváciami už v tomto období,“ dodal Hlavatý.

Zimná lyžiarska sezóna na Slovensku začne slávnostným otvorením 3. decembra v Jasnej, v závislosti od snehových podmienok sa postupne budú pridávať ostatné lyžiarske strediská.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Bohuš Hlavatý
Firmy a inštitúcie Lavex