Central Europe Business Day 2021

Sario_cebd_1.jpg
Foto: SARIO

Pezinok sa na jeden deň, 9. septembra 2021, stal hlavným mestom podnikateľov zo strednej Európy. Stalo sa tak vďaka podnikateľskému fóru Central Europe Business Day, ktoré v rámci Národného projektu „Podpora internacionalizácie MSP“ organizovala Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO).

Na podnikateľskom fóre sa zúčastnilo viac ako 40 slovenských a zahraničných spoločností zo sektorov strojárstva, informačných a komunikačných technológii, elektrotechniky, automotive a stavebníctva. Zahraničné zastúpenie v rámci podnikateľského fóra Central Europe Business Day mali hlavne firmy zo strednej Európy, menovite z Rakúska, Českej Republiky, Maďarska, Nemecka, Bulharska a Švajčiarska.

Podujatie už tradične slúži na uzatváranie nových kontaktov a prepojenie slovenských firiem so zahraničnými. Vo forme bilaterálnych rokovaní poskytuje spoločnostiam príležitosť na zvýšenie konkurencieschopnosti slovenských malých a stredných firiem prostredníctvom ich prepájania s novými potenciálnymi partnermi.

„Ako hovoria mnohí – nové nápady a inšpirácia neprichádzajú v kancelárii. Rodia sa počas návštev veľtrhov, konferencií, počas diskusií s odborníkmi a počas rokovaní s inými obchodnými spoločnosťami,“ povedal v otváracom príhovore Jozef Troják, riaditeľ Národného projektu SARIO. Aj to je dôvod, prečo Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu organizuje už 20 rokov podnikateľské fóra, misie a kooperačné podujatia počas celého roku. Už na 21. október je pre slovenských podnikateľov pripravené ďalšie medzinárodné networkingové podujatie – Slovenská kooperačná burza 2021. Témou podujatia bude Moderný priemysel.

Sario_cebd_2.jpg
Foto: SARIO

Ďalšie zaujímavé podujatia pripravované v rámci Národného projektu Podpora internacionalizácie MSP nájdete na https://www.sario.sk/sk/np

Medzinárodné podnikateľské fórum CENTRAL EUROPE BUSINESS DAY organizuje Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) v rámci Národného projektu

Podpora internacionalizácie MSP“ v rámci Operačného programu Integrovaná infraštruktúra, prioritnej osi 11, investičnej priority 3b, špecifického cieľa 11.2 zameraného na nárast internacionalizácie malých a stredných podnikov (MSP) a využívania možností jednotného trhu EÚ. Hlavným cieľom Národného projektu „Podpora internacionalizácie MSP“ je posilnenie internacionalizačných kapacít MSP vrátane prezentácie podnikateľského potenciálu a poskytnutie bezplatných prezentačných, kooperačných a poradenských služieb MSP za účelom zvýšenia ich zapojenia do medzinárodnej spolupráce.

Informačný servis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie SARIO Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu