Čaputová a Vallo si pripomenuli oslobodenie Bratislavy, Slovenský štát posielal občanov na smrť či ťažké práce

Zuzana Čaputová
Prezidentka SR si pripomenula 76. výročie oslobodenia Bratislavy. Foto: www.facebook.com

Položením venca k pamätníku Víťazstvo za prítomnosti primátora Bratislavy Matúša Valla si prezidentka SR Zuzana Čaputová pripomenula 76. výročie oslobodenia hlavného mesta. Informovala o tom na sociálnej sieti. Zároveň uviedla, že najväčší podiel na oslobodení mesta mali príslušníci Červenej armády a tiež rumunskí vojaci.

„Pred 76 rokmi bola oslobodená Bratislava. Do konca druhej svetovej vojny vtedy ostávalo už len niekoľko týždňov,“ uviedla prezidentka s tým, že ešte krátko pred oslobodením mesta bol 31. marca 1945 vypravený posledný transport politických väzňov do koncentračného tábora Mauthausen.

„Nacizmus porazil až spoločný postup vojsk štátov protihitlerovskej koalície a vojakov rôznych národností. Som vďačná za hrdinstvo všetkých ľudí, ktorí podstúpili tie najväčšie obete pre naše oslobodenie,“ dodala hlava štátu.

Bratislava si každoročne pripomína oslobodenie vojakmi Červenej armády 4. apríla, pričom tento rok od udalosti uplynulo už 76 rokov. Pri príležitosti piateho výročia oslobodenia mesta bola slávnostne odhalená socha Víťazstva od Jozefa Kostku v parčíku na Hviezdoslavovom námestí.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Matúš ValloZuzana Čaputová