Čakacie doby na odbavenie utečencov z Ukrajiny by sa mali čo najviac skrátiť, vyzýva prezidentka Čaputová

Zuzana Čaputová
Prezidentka SR Zuzana Čaputová. Foto: archívne, SITA/AP

Čakacie doby odbavenia utečencov smerujúcich z Ukrajiny na Slovensko by sa mali čo najviac skrátiť. Pri príležitosti návštevy hraničného priechodu s Ukrajinou v Ubli to uviedla prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Sankcie majú donútiť Putina rokovať

Ako ďalej povedala, na prijatie na Slovensko totiž čakajú hlavne ženy s malými deťmi. Podľa hlavy štátu zároveň netreba zabúdať ani na tých, ktorí na Ukrajine ostali a majú povinnosť brániť štát.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„Znamená to pre nás, pre Slovenskú republiku, ktorá je súčasťou celosvetového spoločenstva, vyvíjať ďalšie snahy a kroky, napríklad prostredníctvom sankcii, aby sme donútili prezidenta Putina sadnúť za rokovací stôl,“ vyhlásila prezidentka.

Bratislava by mohla hostiť mierové rokovania

Čaputová zároveň v súvislosti s myšlienkou, že rokovania by mohla hostiť Bratislava povedala, že Slovensko je pripravené vytvoriť podmienky pre akékoľvek rokovanie, ktoré by mohlo pomôcť nastoliť mier. „Určite Bratislava by k tomuto bola k dispozícii,“ povedala prezidentka.

Bude prichádzať viac migrantov

Hlava štátu zároveň ocenila spoluprácu štátnej správy, samosprávy a dobrovoľníkov pri pomoci utečencom „Budeme pravdepodobne čeliť zvýšenému počtu migrantov, ale robíme všetko pre to, aby SR bola schopná spracovať administratívne aj humanitárne väčší počet migrantov,“ dodala Čaputová.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Zuzana Čaputová