Bývalý vyšetrovateľ NAKA Ďurka má na krku ďalšie obvinenie

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Súdy, spravodlivosť
Tento článok pre vás načítala AI.

Bývalý funkcionár policajnej inšpekcie a vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry zo skupiny okolo Jána Čurillu Pavol Ďurka čelí novému obvineniu. Informoval o tom spravodajský portál Aktuality.sk s tým, že policajná inšpekcia Ďurku obvinila pre zneužívanie právomoci verejného činiteľa. Prípad sa podľa portálu týka Patrika Vidašiča, ktorého súdia v kauze známej ako takáčovci.

„Vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby 4. júla obvinil P. D. z trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa. Podľa informácií vyšetrovateľa mal obvinený P. D. úmyselne zabrániť osobe P. V. v užívaní práva na osobnú slobodu garantovanú Ústavou SR,“ uviedla pre Aktuality hovorkyňa policajnej inšpekcie Andrea Dobiášová.

Celá vec podľa portálu súvisí s takzvanou „otočkou“ Patrika Vidašiča pred väznicou. V lete 2021 ho totiž prepustili z vyšetrovacej väzby, vzápätí ho však znovu zadržali a obvinili v ďalšej veci. Podľa policajnej inšpekcie však tento postup zvolil Ďurka účelovo, aby dostal Vidašiča opäť do väzby.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Andrea DobiášováJán ČurillaPavol Ďurka
Firmy a inštitúcie NAKA Národná kriminálna agentúraÚIS Úrad inšpekčnej služby