Bývalý švagor Jankovskej uspel v konkurze na šéfa okresného súdu, ale Kolíková ho nevymenovala

Mária Kolíková
Ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková. Foto: archívne, SITA/Ľudovít Vaniher

Hľadanie nového predsedu Okresného súdu v Považskej Bystrici pokračuje. Súčasný podpredseda súdu Róbert Jankovský síce uspel vo výberovom konaní na uvoľnenú funkciu, avšak ministerka spravodlivosti Mária Kolíková ho do nej nevymenovala. Nasledovať tak bude v poradí už štvrtý konkurz za uplynulých deväť mesiacov.

Prihlášku najskôr stiahol

Predsednícka pozícia na považskobystrickom okresnom súde je voľná od konca januára, keď bývalý minister spravodlivosti Gábor Gál odvolal z funkcie Helenu Loduhovú pre manažérske zlyhania súvisiace s presťahovaním súdu do novej budovy.

Jankovský sa prihlásil už do prvého konkurzu, avšak svoju prihlášku stiahol.

„Na základe osobného pohovoru s ministrom spravodlivosti, ktorý mi uviedol, že bez ohľadu na výsledky výberového konania ma do funkcie predsedu súdu nevymenuje, pretože bývalá štátna tajomníčka ministerstva Monika Jankovská bola bývalou manželkou môjho brata, som svoju prihlášku stiahol späť,“ zdôvodnil svoj krok Jankovský.

Za sebou mal silnú podporu sudcov

Práve jeho Gál po odvolaní Loduhovej poveril vedením súdu, Jankovský sa následne prihlásil do nanovo vyhláseného konkurzu. Ako sám podotkol, silným motívom na opakované prihlásenie sa do výberového konania bola pre neho podpora veľkého počtu sudcov a zamestnancov okresného súdu.

V osobnom pohovore pred päťčlennou konkuznou komisiou síce Jankovský uspel, ani to však nestačilo na jeho vymenovanie do funkcie.

„Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková sa rozhodla nevymenovať Róberta Jankovského do funkcie predsedu Okresného súdu Považská Bystrica, keďže aj s ohľadom na výsledky výberového konania mala pochybnosti o danom uchádzačovi,“ sprostredkoval agentúre SITA rozhodnutie ministerky hovorca rezortu spravodlivosti Peter Bubla.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Gábor GálMária KolíkováMonika JankovskáPeter BublaRóbert Jankovský
Firmy a inštitúcie Za ľudí