Bývalý špeciálny prokurátor Kováčik zostáva vo väzbe, najvyšší súd zamietol sťažnosť

Dušan Kováčik
Bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik Foto: archívne, SITA/Peter Maďar

Senát Najvyššieho súdu SR (NS SR) na utorňajšom neverejnom zasadnutí zamietol ako nedôvodnú sťažnosť obvineného bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika a jeho manželky proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu z 25. októbra 2020.

Kováčik tak zostáva vo väzbe. V tlačovej správe o tom informovala Ivana Nittmannová z tlačového oddelenia NS SR.

S rovnakým výsledkom vyhodnotil senát aj žiadosti obvineného o nahradenie väzby písomným sľubom, o nahradenie väzby dohľadom probačného a mediačného úradníka, ako aj žiadosť obvineného o nahradenie väzby peňažnou zárukou vo výške 50-tisíc eur, ktorú ponúkla manželka obvineného, nakoľko ju súd nepovažoval v tomto prípade za opodstatnenú.

Najvyšší súd tak rozhodol potom, čo senát Ústavného súdu SR na neverejnom zasadnutí senátu 22. júna 2021 zrušil uznesenie NS SR z 10. novembra 2020, ktorým potvrdili väzbu pre Kováčika.

Kováčik je pre obvinenia z viacerých trestných činov momentálne väzobne stíhaný. Podľa orgánov činných v trestnom konaní spolupracoval so zločineckou skupinou takáčovcov, ako aj so skupinou okolo Norberta B. a obvinených policajných funkcionárov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dušan KováčikIvana Nittmannová
Firmy a inštitúcie NS Najvyšší súd SRŠpecializovaný trestný súd SRÚstavný súd SR