Bývalý boss Templárskych rytierov pôjde na 55 rokov do väzenia, boli známi vraždami aj únosmi

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Servando Gómez
Bývalý šéf mexického drogového kartelu Templárski rytieri (Los Caballeros Templarios) Servando Gómez. Foto: archívne, SITA/AP

MEXIKO 18. júna (WebNoviny.sk) – Bývalý šéf mexického drogového kartelu Templárski rytieri (Los Caballeros Templarios) Servando Gómez pôjde na 55 rokov do väzenia.

Kartel terorizoval Michoacán

Prokurátori západného štátu Michoacán oznámili trest v pondelok v krátkom vyhlásení. Stalo sa tak po tom, čo súd uznal Gómeza vinným z únosu podnikateľa v meste Uruapan v roku 2011.

Gómez je bývalý učiteľ známy aj pod prezývkou „La Tuta„. Bezpečnostným silám unikal až do roku 2015, keď ho zadržali v jeho dome v meste Morelia. Roky stál na čele Templárskych rytierov, ktorí terorizovali Michoacán.

Boli známi pašovaním drog aj únosmi

Kartel je známy pašovaním drog, únosmi, výpalníctvom a vraždami. Eskalácia násilností viedla vo viacerých mestách k vzniku dobrovoľníckych hliadok, ktoré proti kartelu pozdvihli zbrane a oslabili jeho vplyv.

Mexická vláda odštartovala boj proti drogovým kartelom v roku 2007. Drogová vojna v Mexiku si v uplynulých rokoch vyžiadala už desaťtisíce ľudských životov.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Servando Gómez