Bývalá svetová štvorka Jelena Dokičová takmer spáchala samovraždu, priznala dlhodobé psychické problémy

Jelena Dokičová
Bývalá tenistka Jelena Dokičová. Foto: archívne, SITA/AP

Bývala chorvátska tenistka Jelena Dokičová verejne priznala, že ju dlhodobo trápia psychické problémy a dokonca sa chcela zabiť v apríli tohto roka.

„Neustále pociťujem smútok a bolesť, ktoré neodchádzajú a môj život je v troskách. Obviňujem samú seba, nemyslím si, že nie som hodná lásky a bojím sa. Takmer som vyskočila z balkóna na 26. poschodí a vzala si život. Ani neviem ako som dokázala preliezť cez zábradlie. Profesionálna pomoc mi zachránila život,“ napísala 39-ročná Dokičová v pondelok na svojom instragrame.

Niekdajšia štvorka rebríčka WTA sa dostala do semifinále Wimbledonu už ako 17-ročná v roku 2000. Neskôr doplatila aj na správanie svojho otca a trénera v jednej osobe.

V roku 2017 vyšla Dokičovej autobiografia, v ktorej opísala, ako ju pravidelne bil, kopal, ťahal za vlasy, pľuval do tváre a škaredo jej nadával.

„Nie je jednoduché o tom písať, ale vždy som k vám bola otvorená a úprimná. Naozaj verím tomu, že zdieľanie našich príbehov nám pomôže vyriešiť naše problémy a môžeme si pomôcť si navzájom. Píšem o tom, lebo viem, že nie som jediná, kto sa trápi. Vedzte, že nie ste sami. Nehanbite sa za vaše pocity. Je v poriadku cítiť sa takto a dá sa z toho dostať. Je to možné, len musíte tomu veriť. Všetkých vás milujem a ďalej bojujem, aby som prežila každý ďalší deň. Budem silnejšia ako kedykoľvek predtým,“ dodala Dokičová, ktorá na okruhu súťažila aj pod austrálskou vlajkou.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jelena Dokičová