Brusel vníma kroky Ficovej vlády čoraz viac negatívnejšie, podľa Štefanca sú obavy opodstatnené

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Ivan Štefanec
Europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec (KDH). Foto: archívne, SITA/ Jakub Julény
Tento článok pre vás načítala AI.

Obavy, že sa Slovensko vydáva na cestu Maďarska, sú opodstatnené. Uviedol to europoslanec a líder slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec a informoval, že Európska ľudová strana navrhuje o situácii na Slovensku diskutovať v rámci budúcotýždňového plenárneho zasadnutia.

Podľa slov Štefanca dianie na Slovensku a kroky vlády Roberta Fica (Smer-SD) vníma Brusel čoraz viac negatívnejšie a s obavou, že sa Slovensko vydá maďarskou cestou.

„Európska ľudová strana vždy stála na strane demokracie, spravodlivosti a vízie spoločnej, mierovej, prosperujúcej a spolupracujúcej Európy. Obavy, že sa Slovensko vydáva na cestu Maďarska, ktoré chce z čerpať finančné hodnoty, no jeho hodnotové smerovanie pripomína dianie v nedemokratických nerozvinutých krajinách, sú namieste,“ vyhlásil europoslanec a dodal, že právny štát a spravodlivosť sú piliermi, ktoré je potrebné ochraňovať.

„Z pozície europoslanca urobím všetko, čo je v mojich silách, aby Slovensko z cesty seriózneho demokratického európskeho štátu nezišlo,“ uzavrel Štefanec.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Ivan ŠtefanecRobert Fico
Firmy a inštitúcie EPP Európska ľudová stranaEurópska úniaSMER-SD