Bratislavské Nové Mesto sa pripravuje na regulované parkovanie v uliciach Tehelného poľa

parkovanie, autá, parkovisko
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Bratislavské Nové Mesto sa pripravuje na spustenie regulovaného parkovania v lokalite Tehelné pole. O aktuálnom stave príprav informoval starosta mestskej časti Rudolf Kusý na sociálnej sieti.

„Leto využívame aj na prípravu na nové parkovanie. V uliciach Tehelného poľa a okolia vyznačujeme miesta, kde sa od jesene bude po novom parkovať v rámci pilotného projektu rezidentského parkovania,“ uviedol Kusý a podotkol, že pracovníci mestskej časti sa stretávajú s nerešpektovaním zákazu parkovania pri maľovaní čiar.

Niektorí nepreparkujú autá

„Parkovacie miesta sa vyznačujú daný deň vždy od 7:00 do 15:00. Niektorí napriek tomu svoje autá nepreparkujú, čo práce iba zbytočne komplikuje a predlžuje,“ doplnil starosta a apeloval na vodičov, aby rešpektovali dočasný zákaz parkovania a urýchlili tým vyznačovanie nových parkovacích miest.

„Už najbližšie, vo štvrtok a piatok, budú vyznačovať parkovacie miesta na Českej ulici,“ uzavrel Kusý.

Systém spustia v októbri

Nové Mesto spustí pilotný systém rezidentského parkovania v októbri tohto roka. Na májovom zasadnutí to schválili poslanci miestneho zastupiteľstva.

V zmysle všeobecne záväzného nariadenia mestskej časti malo byť regulované parkovanie v Novom Meste spustené 1. mája. V dôsledku pandémie sa však všetky projekty posunuli, preto mestská časť navrhla termín 1. október.

Celomestská parkovacia politika v Bratislave mala začať platiť od začiatku budúceho roka, magistrát však nedávno označil tento termín za nereálny. Konečný termín zatiaľ nie je známy.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Rudolf Kusý