Bratislava Hot Serenaders sa chystá na anglické turné

BRATISLAVA 12. júla (WBN/PR) – Jazzový orchester Bratislava Hot Serenaders zažíva úspech nielen na domácej hudobnej scéne, ale najmä v zahraničí. Triumf slávil aj na anglických turné v rokoch 2014 a 2015, kde ich v mnohých mestách nadšení poslucháči odmenili standing ovations. Po mimoriadne kladnom prijatí zahraničných nadšencov jazzu sa orchester rozhodol na úspešné turné v Spojenom kráľovstve nadviazať aj v júli tohto leta. Koncertnú šnúru započne 14. júla 2016 v anglickom meste Taunton a zakončí ju 24. júla 2016 opäť v anglickom meste Eastleigh. Na turné od Walesu až po Škótsko zaznejú aj piesne z repertoáru najnovšieho CD orchestra, Ja vodku rád pijem.

Pokiaľ by ste radi zažili výnimočnú atmosféru orchestra Bratislava Hot Serenaders a boli by ste ochotní ísť aj za kanál La Manche, môžete si zakúpiť lístky v pohodlí svojho domova na jednotlivých stránkach (bližšie informácie nájdete na facebooku a na domovskej stránke orchestra) podľa toho, ktoré miesto vás osloví najväčšmi. V troch prípadoch sa orchester Bratislava Hot Serenaders zúčastní na výborných festivaloch – v prvom prípade si návštevníci môžu kultúrny večer spríjemniť na medzinárodnom festivale v Marlborough, ďalej v škótskom Edinburghu

(po vypredaných 2 koncertoch v roku 2015 zahrajú až 4 koncerty počas 3 dní) a tiež na festivale v Petworthe.

Tohtoročné turné orchestra Bratislava Hot Serenaders do Spojeného kráľovstva podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.

Viac informácii nielen o v poradí už treťom turné do Spojeného kráľovstva nájdete

na www.serenaders.sk alebo na ich stránke na facebooku.

Orchester Bratislava Hot Serenaders pod vedením svojho zakladateľa trubkára Juraja Bartoša pôsobí na hudobnej scéne viac ako dve desaťročia. Orientuje sa na autentickú interpretáciu hot-jazzovej hudby 20. a 30. rokov. Obrovský úspech dosahuje orchester nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Zatiaľ ich posledným počinom je CD Ja vodku rád pijem, ktoré pokrstili na tohtoročnom letnom festiavle Pohoda v Trenčíne.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom