Borguľa tvrdí, že jeho obvinenie bolo politické rozhodnutie s cieľom zastrašiť ho pred hlasovaním o vydaní Fica do väzby

NR SR: Rokovanie 78. schôdze
Poslanec Martin Borguľa. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková

Nezaradený poslanec Národnej rady SR Martin Borguľa tvrdí, že bolo politickým rozhodnutím obviniť ho, s cieľom zastrašiť ho pred blížiacim sa hlasovaním o vydaní Roberta Fica (Smer-SD) do väzby.

Ako ďalej uviedol na sociálnej sieti, celý čas upozorňoval na to, že ak niekoho uplácal, musí existovať vec, za ktorú dával úplatok.

Borguľa: Nemal som za čo uplácať

Tvrdil som to vyšetrovateľovi nielen ja, ale aj páni prokurátori Daniel Lipšic a Matúš Harbakus. Vyšetrovateľovi bola určená povinnosť nájsť prípad, za ktorý som mal uplácať. Prehľadaná bola prokuratúra, polícia, operatíva a nič sa voči mne nenašlo. Nemal som za čo uplácať a presne v týchto intenciách rozhodol generálny prokurátor SR Maroš Žilinka,“ tvrdí Borguľa.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Poslanec taktiež nerozumie, prečo sa z neho v prípade, kde bol vedený ako poškodený, stal deň pred hlasovaním obvinený.

Pol roka ste poškodený, prípad je mesiace uzavretý, zrazu prípad zmení vyšetrovateľa, a som obvinený,“ uviedol. Zároveň napísal, že sa k všetkému bližšie verejne vyjadrí po naštudovaní si písomného vyhotovenia rozhodnutia.

Zrušenie obvinenia paragrafom 363

Generálny prokurátora SR Maroš Žilinka pre viacnásobné porušenie zákona v neprospech obvineného zrušil podľa paragrafu 363 Trestného poriadku obvinenie z podplácania voči nezaradenému poslancovi Martinovi Borguľovi.

Ako informoval na dnešnej tlačovej konferencii, dôvodom je v prvom rade predčasnosť rozhodnutia orgánov činných v trestnom konaní. Podľa Žilinku totiž rozhodli orgány bez toho, aby boli splnené zákonné podmienky na vznesenie obvinenia.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Daniel LipšicMaroš ŽilinkaMartin BorguľaMatúš HarbakusRobert Fico
Firmy a inštitúcie Národná rada SRSMER-SD