Bojujeme, ako môžeme, povedal v telefonáte Zelenskyj prezidentke Čaputovej. Poďakoval sa za pomoc a podporu Ukrajiny

Zuzana Čaputová
Zľava: Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a slovenská hlava štátu Zuzana Čaputová. Foto: archívne, www.facebook.com/photo?fbid

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj poďakoval Slovákom za pomoc, ktorej sa Ukrajine od nich dostáva. Od pomoci smerujúcej priamo na Ukrajinu cez prejavy solidarity s ukrajinskými rodinami, ktoré na Slovensku hľadajú dočasné útočisko a bezpečie.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Telefonický rozhovor s ukrajinskou hlavou štátu priblížila prezidentka SR Zuzana Čaputová vo svojom statuse na sociálnej sieti.

„Zuzana, bojujeme, ako môžeme. Vieme, aká je pomoc zo Slovenska, ste naši dôležití a spoľahliví priatelia,“ citovala Čaputová slová Zelenského.

odala, že v rozhovore pritom zdôraznil potrebu pomoci, ktorá zmierni utrpenie ľudí na Ukrajine a pomôže chrániť nevinné ľudské životy aj od ďalších štátov.

Za posledných 24 hodín vybavili na hraničných priechodoch na vstupe z Ukrajiny na Slovensko celkovo 11 896 osôb. Celkový počet vybavených vstupujúcich osôb na hraničných priechodoch z územia Ukrajiny na Slovensko od vypuknutia konfliktu do 6:00 hodiny štvrtkového rána tak stúpol na viac ako 165-tisíc. Ruská federácia zaútočila na Ukrajinu ráno 24. februára.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Volodymyr ZelenskyjZuzana Čaputová