Berte to s ľahkosťou, reagoval premiér Orbán na šál s Veľkým Uhorskom

SUMMIT: Predsedov vlád V4 v Košiciach
Maďarský premiér Viktor Orbán počas tlačovej konferencie po summite predsedov vlád krajín Vyšehradskej štvorky (V4) v Košiciach. Košice, 24. novembra 2022. Foto: SITA/Marek Lukáč.

Futbalový zápas je futbalový zápas, politika je politika, tieto dve veci sa nemiešajú. „Angličan hovorí, že ´take it easy´, berte to s ľahkosťou,“ povedal vo štvrtok maďarský premiér Viktor Orbán na brífingu po summite predsedov vlád krajín Vyšehradskej štvorky (V4) v Košiciach.

Reagoval tým na svoju nedávnu fotografiu z futbalového štadióna, na ktorej má šál zobrazujúci mapu veľkého Uhorska. „Ráno sme sa zvítali a ja som mu daroval nový šál,“ povedal premiér Eduard Heger, pričom viac sa k tejto téme obaja premiéri vyjadrovať nechceli.

Heger daroval Viktorovi Orbánovi šál s nápisom Slovakia a slovenským štátnym znakom. „Všimol som si, že Viktor Orbán má starý šál, preto som mu dnes daroval nový,“ napísal Heger na sociálnej sieti a pridal spoločnú fotografiu s Orbánom a so šálom. Fotografiu zverejnil aj Orbán na svojom profile s komentárom „Maďarsko-slovensko – dvaja dobrí priatelia!“

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eduard HegerViktor Orbán