Beck postúpil do osemfinále dvojhry na challengeri v Aténach

Bez názvu
Karol Beck Foto: SITA/Peter Hudec

ATÉNY 11. apríla (WEBNOVINY) – Slovenský tenista Karol Beck nasadený ako piaty zvíťazil v pondelňajšom zápase 1. kola dvojhry na turnaji ATP Challenger Tour Status Athens Open v Aténach (dotácia 85 000 eur, tvrdý povrch Decoturf vonku) nad Estóncom Jürgenom Zoppom za 151 minút 6:3, 6:7 (3), 6:4. V druhej časti napokon neťažil z vyrovnania z 2:5 na 5:5. V rozhodujúcom sete síce zverenec Jána Krošláka stratil náskok 4:2, ale dosiahol ešte jeden brejk v desiatej hre, čo znamenalo postup. Dvadsaťdeväťročný zvolenský rodák Beck sa v osemfinále singlovej súťaže v dejisku OH 2004 stretne s úspešným z duelu Ilija Bozoljac (Srb.) – Jevgenij Koroľov (Kaz.). Beck už nezíska menej ako 9 bodov do svetového rebríčka a 1460 eur.

Dvojhra – 1. kolo:

Karol Beck (SR-5) – Jürgen Zopp (Est.) 6:3, 6:7 (3), 6:4 za 151 minút.

Červenák do osemfinále dvojhry na challengeri v Ríme

Slovenský tenista Pavol Červenák zvíťazil v pondelňajšom stretnutí 1. kola hlavnej súťaže dvojhry na turnaji ATP Challenger Tour RAI Open v Ríme (dotácia 30 000 eur, antuka vonku) nad Belgičanom Stevom Darcisom za 95 minút 7:6 (2), 6:2. Kvalifikant Červenák si v osemfinálovom 2. kole zmeria sily s úspešným z duelu Julian Reister (Nem.-5) – Victor Crivoi (Rum.). Už teraz má istotu 9 bodov (3+6) do svetového rebríčka a šeku na 530 eur.

Pavol Červenák (SR) – Steve Darcis (Belg.) 7:6 (2), 6:2 za 95 minút

Kližan cez Kleca do štvrťfinále štvorhry na challengeri v Ríme

Slovenský tenista Martin Kližan a Talian Alessandro Motti zvíťazili v pondelňajšom stretnutí 1. kola štvorhry na turnaji ATP Challenger Tour RAI Open v Ríme (dotácia 30 000 eur, antuka vonku) nad taliansko-slovenským párom Enrico Fioravante, Ivo Klec za 61 minút 6:3, 6:2.

Štvorhra – 1. kolo:

Martin Kližan, Alessandro Motti (SR/Tal.) – Enrico Fioravante, Ivo Klec (Tal./SR) 6:3, 6:2 za 61 minút