Bayern neprehral už 50 zápasov, hráč skoro zabil kameramana

Bayern Mníchov
Hráč Bayernu Mníchov Franck Ribery v súboji s Larsom Benderom z Leverkusenu. Foto: SITA/AP

MNÍCHOV 15. marca (WEBNOVINY) – V sobotňajšom stretnutí 25. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže I. bundesligy nedal Bayern Mníchov šancu ďalšiemu súperovi, tentoraz Bavori zdolali v šlágri Bayer Leverkusen 2:1.

Úradujúci nemecký i európsky klubový šampión udrel po prvý raz v závere prvého polčasu, keď sa presadil Mario Mandžukič. Krátko po zmene strán pridal Bastian Schweinsteiger poisťujúci druhý gól. „Farmaceuti“ v úplnom závere zásluhou Stefan Kiesslinga iba zmiernili prehru.

Bayern v domácej lige neprehral už jubilejných 50 zápasov. Zverenci španielskeho trénera Pepa Guardiolu suverénne vedú I. bundesligu 2013/2014 s bilanciou 23 víťazstiev, 2 remízy a impozantným skóre 74:12.

Hoffenheim v sobotňajšom súboji tímov zo stredu tabuľky hostil Mainz. Prebiehala 24. minúta, keď sa obranca Hoffenheimu Andreas Beck prirútil k postrannej čiare a s výdatnou pomocou súpera skončil za reklamnými panelmi, kde nekontrolovane a vo veľkej rýchlosti vrazil do kameramana stanice Sky.

Ten po zrážke upadol do bezvedomia a včasná zdravotnícka pomoc mu zachránila život. Okamžite ho previezli do nemocnice, kde mu zistili otras mozgu. Podľa posledných správ by mal byť v poriadku. Dvadsaťsedemročnému Beckovi sa nič nestalo a mohol pokračovať v zápase.

Tento incident bol škvrnou na inak skvelom zápase. Mainz v ňom otočil z 0:2 na 4:2 vo svoj prospech. Práve tento výsledok posunul zverencov Thomasa Tuchela na 5. miesto I. bundesligy, vďaka čomu môžu naďalej snívať o pohárovej Európe.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 25. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže I. bundesligy:

Bayern Mníchov – Bayer Leverkusen 2:1 (1:0)

Góly: 44. Mandžukič, 52. Schweinsteiger – 90.+ Kiessling

Braunschweig – Wolfsburg 1:1 (0:1)

Góly: 48. Bellarabi – 36. L. Gustavo

Brémy – Stuttgart 0:1 (0:0)

Góly: 79. Hunt – 55. Niedermeier

Dortmund – Mönchengladbach 1:2 (0:2)

Góly: 77. Jojič – 32. Raffael, 40. Kruse ČK: 69. Nordtveit (Mönchengladbach)

Hertha Berlín – Hannover 0:3 (0:0)

Góly: 49. Stindl, 57. Schlaudraff, 90.+ Huszti

Peter Pekarík (Hertha) odohral celý zápas.

Hoffenheim – Mainz 2:4 (0:0)

Góly: 49. Polanski, 53. Firmino – 75. a 90. + Okazaki, 67. Choupo-Moting, 73. Saller