Basketbalistky Good Angels porazili vo finále Ružomberok

Košice - Ružomberok 73:48
Zľava: Natasha Lacy z Košíc a Jana Minčíková z Ružomberka v prvom finálovom zápase Good Angels Košice - MBK Ružomberok basketbalovej extraligy žien. Košice, 17. apríl 2013. Foto: SITA/Ivan Fleischer

KOŠICE 17. apríla (WEBNOVINY) – Good Angels Košice ako obhajkyne prvenstva zvíťazili v stredajšom prvom stretnutí finále play-off extraligy basketbalovej extraligy žien 2012/2013 nad vicemajstrovským MBK Ružomberok 73:48 a v sérii hranej na tri víťazstvá vedú 1:0. Druhý zápas je na Liptove na programe v sobotu 20. apríla. Košičanky bojujú o desiaty titul v sérii, pod slovenskými košmi v tejto sezóne ešte nenašli premožiteľky.

Basketbal – extraliga žien – finále (prvý zápas)

(hrá sa na tri víťazstvá)

Good Angels Košice – MBK Ružomberok 73:48 (19:4, 19:22, 22:10, 13:12)

– stav série 1:0

Najviac bodov: Krivačevičová 20, Quigleyová 15, Bojovičová 11 – Holmesová 16/3, Lukačovičová 9, Parkerová 7

TH: 23/14 – 12/9, fauly: 14 – 20, trojky: 3 – 3, rozhodovali: Ženiš, Fuska a Šarisšký, 2000 divákov

Obrazom: Prvý finálový zápas

Zľava: Alexandria Quigley z Košíc a Dominika Baburová z Ružomberka v prvom finálovom zápase Good Angels Košice - MBK Ružomberok basketbalovej extraligy žien. Košice, 17. apríl 2013. Foto: SITA/Ivan Fleischer

Zľava: Jana Minčíková z Ružomberka a Tijana Krivačevič z Košíc v prvom finálovom zápase Good Angels Košice - MBK Ružomberok basketbalovej extraligy žien. Košice, 17. apríl 2013. Foto: SITA/Ivan Fleischer
Zľava v popredí: Jana Minčíková z Ružomberka a Tijana Krivačevič z Košíc v prvom finálovom zápase Good Angels Košice - MBK Ružomberok basketbalovej extraligy žien. Košice, 17. apríl 2013. Foto: SITA/Ivan Fleischer
Helena Sverrisdottir z Košíc v prvom finálovom zápase Good Angels Košice - MBK Ružomberok basketbalovej extraligy žien. Košice, 17. apríl 2013. Foto: SITA/Ivan Fleischer

Hlasy:

Maroš Kováčik (tréner Košíc): „Mali sme dobrú úvodnú štvrtinu, počas ktorej sme si vypracovali pätnásťbodový náskok. Mrzí ma, že sme opäť stratili veľa lôpt. Keď sme hrali koncentrovane, bolo to na palubovke cítiť.“

Štefan Svitek (tréner Ružomberka): „Nezvládli sme nástupy do polčasov. V úvodnej štvrtine sme dali len štyri body, čo je žalostne málo. S takou bilanciou sa hrá ťažko.“