Barguil mal pozitívny test na koronavírus a musel opustiť Tour de France, preteky nedokončil ani minulý rok

Warren Barguil
Foto: SITA/AP

Pelotón slávnej cyklistickej Tour de France prišiel o ďalšieho jazdca pre pozitívny test na ochorenie COVID-19. Pred piatkovou 13. etapou ho mal domáci jazdec Warren Barguil z tímu Arkéa–Samsic. Vedenie stajne potvrdilo jeho odchod z Tour a aj skutočnosť, že ďalších sedem pretekárov vrátane, Naira Quintanu, mali výsledky testov negatívne a v pretekoch pokračujú. Warren Barguil, ktorý si vo štvrtok pri páde poranil pravý bok a rameno, nedokončil Tour de France ani vlani.

Viac o téme: Koronavírus

Koronavírus už z TdF 2022 vyradil aj Georga Bennetta a Vegarda Stakeho Längena (obaja UAE Emirates), Luka Durbridga (BikeExchange), Geoffreyho Boucharda (AG2R) aj Guillauma Martina (Cofidis).

Viac o téme: Tour de France 2021

Zoskupenie UAE Emirates obhajcu prvenstva Tadeja Pogačara tiež prišlo o športového riaditeľa Joxeana Fernándeza. Pozitívny test na COVID-19 mal z rovnakého tímu aj Poliak Rafal Majka, no vzhľadom na nízke namerané hodnoty mu povolili v Tour pokračovať.

Lídrom priebežnej klasifikácie TdF 2022 je Dán Jonas Vingegaard (Jumbo-Visma), ktorý má náskok 2:22 min pred víťazom predchádzajúcich dvoch edícií podujatia, Slovincom Tadejom Pogačarom (UAE Emirates).

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe George BennettJonas VingegaardRafal MajkaTadej PogačarWarren Barguil
Firmy a inštitúcie UAE Emirates