„Barani“ víťazmi základnej časti Tipsport ligy, Košice zničili Žilinu a triumfovali aj Nitra a Trenčín

Róbert Lantoši, Milan Kytnár
Zľava: Róbert Lantoši z HK Nitra a Milan Kytnár z HKM Zvolen počas zápasu 54. kola Tipsport ligy, v ktorom sa pod Zoborom zrodil triumf domácich 4:2. Nitra, 24. február 2019. Foto: SITA/Martin Havran.

NITRA 24. februára (WebNoviny.sk) – Nedeľňajšie 54. kolo Tipsport ligy ovládli domáce tímy, na ľade súpera vyhrali iba Košičania, ktorí triumfovali na ľade „vlkov“ zo Žiliny 7:1. Tento výsledok znamená, že Žilinčania obsadia v tabuľke posledné 12. miesto a v baráži budú bojovať o zotrvanie v najvyššej súťaži.

Východniari bojujú ešte o čo najlepšie nasadenie do play-off a voči žlto-zeleným nemali od úvodu zľutovanie. Domáci dosiahli jediný zásah v 24. min, keď Filip Surovka skorigoval na 1:3 z pohľadu Žiliny. Prvý zápas baráže je na programe v utorok 12. marca v Žiline, súperom „vlkov“ bude víťaz play-off I. ligy – Michalovce alebo Martin.

Banská Bystrica víťazom základnej časti

Víťazmi základnej časti sa stali „barani“ z Banskej Bystrice, ktorí svoje prvenstvo potvrdili triumfom nad Novými Zámkami 3:1.

Pred posledným kolom základnej časti súťaže majú pred druhým Zvolenom náskok siedmich bodov. Na presný zásah domáceho Tomáša Ziga odpovedal ešte v prvej tretiny Henrich Ručkay, no potom skórovali už len hráči spod Urpína. Víťazný zásah zaznamenal Patrik Lamper a poistku pridal Tomáš Surový.

Tabuľka Tipsport ligy 2018/2019

(po nedeľňajších stretnutiach predposledného 54. kola)

Pozn.: Popradu po skončení základnej časti súťaže odrátajú 3 body

Poznámka: počet zápasov, víťazstvá – 3 body, víťazstvá po predĺžení – 2 body, víťazstvá po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.

Trenčania zvíťazili nad maďarským Miškovcom 3:0 a stále majú šancu na priamy postup do štvrťfinále play-off. Na siedmom mieste tabuľky totiž strácajú na šieste Nové Zámky iba dva body a v utorok ich čaká duel na ľade Novozámčanov.

V prvej polovici nedeľňajšieho duelu pod hradom Matúša Čáka gól nepadol. Skóre stretnutia otvoril v 33. min Andrew Radjenovic a poistku pridal v 45. min Michal Hlinka. Definitívnu podobu výsledku dal v 57. min v presilovke Tibor Varga.

Prehra „kamzíkov“ v Liptovskom Mikuláši

Hokejisti Liptovského Mikuláša zdolali Poprad 5:2 a zabezpečili si účasť v Tipsport lige aj pre nasledujúci súťažný ročník. Liptáci si ziskom troch bodov upevnili 11. priečku.

Góly v nedeľňajšom súboji prišli až v druhej tretine. Na otvárací presný zásah Dávida Bondru z 24. min zareagovali Liptáci troma využitými presilovými hrami v priebehu piatich minút, do streleckej listiny sa zapísali Michal Uhrík, Jakub Sukeľ a Róbert Huna.

V tretej dvadsaťminútovke najskôr zvýšil náskok domácich Marek Uram, neskôr skorigoval Patrik Svitana a konečnú podobu výsledku dal tesne pred záverečnou sirénou Patrik Oško.

Triumf Nitry a prehra Detvy v Budapešti

Zvolenčania pricestovali pod Zobor iba so sedemnástimi hráčmi, napriek tomu po prvej tretine viedli, keď sa presadil Milan Kytnár.

Nitrania rozhodli duel v druhej časti, v ktorej skórovali Kale Kerbashian v presilovke, Branislav Rapáč a v oslabení Kenney Morrison. Lukáš Handlovský v tretej tretine v početnej výhode znížil, no Branislav Rapáč pridal v závere poistku do prázdnej bránky. Nitra zdolala Zvolen 4:2 a bodovala naplno v šiestom zápase po sebe.

Hokejisti MAC Budapešť zvíťazili nad Detvou tesne 4:3 a pred záverečným kolom základnej časti sa dostali pred svojho súpera na deviate miesto. Po dvoch tretinách bolo skóre nerozhodné 1:1, v záverečnej dvadsaťminútovke padlo až päť gólov.

Tímy sa v tretej tretine striedali vo vedení, za hostí dvakrát skóroval Viktor Fekiač, no rozhodujúci presný zásah zaznamenal v 58. minúte Jesse Dudás. Obaja súperi sa v predstavia v predkole play-off.

Tipsport liga 2018/2019 – 54. kolo

• nedeľa

MsHK DOXXbet Žilina – HC Košice 1:7 (0:3, 1:2, 0:2)
Góly: 24. Surovka (Kučný, Jenčík) – 8. Ščerbatov (T. Slovák), 14. T. Klíma, 16. Brophey (Š. Petráš, Šedivý), 31. Š. Petráš (Suja, J. Sýkora), 32. Koch (Ignatuškin, Š. Petráš), 56. Koch (Š. Petráš), 58. Kafka (J. Sýkora)
Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga, Juhász – Valo, Muzsik, 815 divákov

Žilina: Fučík (32. Mikoláš) – Matejka, Kučný, Dubeň, Jankovič, Bagin, Piegl, Dlugoš, Hrazdíra – Rudolf Huna, Surovka, Jenčík – Milý, J. Ručkay, Bárta – Beránek, Podešva, Hvila – Síkela, Ondruš, Dominik Rehák
Košice: Habal – Koch, T. Slovák, Derľuk, Šedivý, Dudáš, Pretnar, Čížek – Lušňák, Suja, Spilar – Kafka, Brophey, J. Sýkora – Š. Petráš, Ignatuškin, Ščerbatov – Jokeľ, Galamboš, Klíma – Žitný

HK Dukla Trenčín – DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Góly: 33. Radjenovic (Gula, O. Mikula), 45. M. Hlinka (O. Mikula), 57. T. Varga (Bartovič, Sádecký)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: T. Orolin, Snášel – M. Orolin, Šoltés, 2674 divákov

Trenčín: M. Valent – Starosta, Rýgl, Daniel Krejčí, Cebák, Gula, T. Bokroš, L. Bohunický – Sojčík, Ölvecký, Radivojevič – M. Hecl, Sádecký, Bartovič – J. Švec, Radjenovic, T. Varga – D. Hudec, Dlouhý, O. Mikula – M. Hlinka
Miškovec: Vay – D. Kiss, N. Crawford, Láda, Szirányi, Milam, Göz – Kulmala, Vas, Pance – Magosi, Loiseau, Harrison – Somogyi, Galanisz, Miskolczi – Ritó, Hajós, Vojtkó – Albert

HC ’05 iClinic Banská Bystrica – MHC Mikron Nové Zámky 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Góly: 15. Zigo (M. Bartánus, Higgs), 48. Lamper, 54. T. Surový (Southorn) – 19. H. Ručkay (Ordzovenský, Zbořil)
Vylúčení: 8:10 na 2 min, navyše: Faille 10 min za napadnutie zozadu, Southorn (obaja Banská Bystrica) 10+DKZ za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc st., Stano – Tvrdoň, Vyšný, 2561 divákov

Banská Bystrica: S. Williams – Marshall, Mihálik, K. Sloboda, Southorn, Kubka, Ďatelinka, Glenn – Asselin, Faille, Selleck – M. Bartánus, Higgs, Zigo – Lamper, T. Surový, Šoltés – Matoušek, A. Šťastný, Koper – Češík
Nové Zámky: Košarišťan – Hain, Zaťko, Ordzovenský, M. Novák, Hatala, Kudla, Henderson, Andersons – H. Ručkay, Zbořil, J. Jurík – Bajtek, Urban, Šimun – Rogoň, Hruška, Štrauch – Ondrušek, Fábry, Nejezchleb

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HK Poprad 5:2 (0:0, 3:1, 2:1)
Góly: 29. Uhrík (Piatka, Števuliak), 32. J. Sukeľ (Oško, J. Nemec), 34. Róbert Huna (Nechaj), 45. Uram (Sukeľ, Nádašdi), 59. Oško – 24. D. Bondra (P. Svitana, Petran), 51. P. Svitana (Abdul, Erving)
Vylúčení: 5:8 na 2 min, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kalina, M. Korba – Bogdaň, Durmis, 1270 divákov

Liptovský Mikuláš: Šimko – Suchý, Kurali, J. Nemec, Nádašdi, Matej Bača, Mezovský, S. Droppa – Čenka, Tamáši, L. Žiak – Uram, Oško, J. Sukeľ – Richard Huna, Róbert Huna, Nechaj – Uhrík, Piatka, Števuliak – Vybiral
Poprad: Vošvrda – Petran, Miner, Ťavoda, Fabian, Salija, K. Karalahti, Erving – P. Svitana, Kevin Miller, D. Bondra – Paločko, Heizer, Buzzeo – Abdul, Zagrapan, Valigura – Belluš, Mlynarovič, Macík – S. Takáč

HK Nitra – HKM Zvolen 4:2 (0:1, 3:0, 1:1)
Góly: 23. Kerbashian (Lantoši, McCormack), 28. B. Rapáč (Bortňák), 37. Morrison , 60. B. Rapáč – 19. Kytnár (Michal Chovan), 43. Handlovský (Michal Chovan, Drgoň)
Vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše: Morrison 10 min za bitku – Pöyhönen 10 min za bitku, presilovky: 1:2, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Štefik, Babic – Kollár, Vincze, 2495 divákov

Nitra: Hanuljak – McCormack, Mezei, Morrison, Miroslav Pupák, M. Versteeg, Rais, Korím – Lantoši, Čaládi, Blackwater – Majdan, Kerbashian, Scheidl – B. Rapáč, Bortňák, Buček – Pätoprstý, Hrušík, Minárik – A. Hvizdoš
Zvolen: Skapski – Fraser, Vandane, Zeleňák, Hraško, Ulrych, Drgoň, Michal Roman, D. Růžička – Handlovský, Kytnár, Zuzin – Pöyhönen, Michal Chovan, Vandas – Kelemen, Mitchell, Andrisík – S. Petráš

MAC Budapešť (Maď.) – HC 07 Detva 4:3 (0:1, 1:0, 3:2)
Góly: 38. Orban (Bodó, Langkow), 46. J. Brown, 49. Orban (Bodó, Garát), 58. Dudás (Burt, Pápa) – 5. Murček (Puliš, Martin Chovan), 45. V. Fekiač (Martin Ďaloga), 55. V. Fekiač (Král)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fridrich, Adamec – Výleta, Synek, 720 divákov

Budapešť: Bálizs – Macaulay, Pozsgai, Dudás, Negrin, Garát, Burt, Vokla – Bodó, Langkow, Orban – Dansereau, J. Brown, Klempa – Terbócs, K. Nagy, Odnoga – Szigeti, B. Majoross, Pápa – Kreisz
Detva: Zalivin – Kuklev, Martin Chovan, Sládok, Golian, Betker, F. Fekiač, D. Jendroľ, Gachulinec – Puliš, Murček, Ščurko – Žilka, V. Fekiač, Martin Ďaloga – Tibenský, Matúš Chovan, Král – M. Surový, McLean, T. Török

Viac k osobe Michal ChovanMichal HlinkaMilan KytnárPatrik LamperRichard HunaRóbert HunaRudolf HunaTomáš Surový
Firmy a inštitúcie DVTK Jegesmedvék MiškovecHC '05 iClinic Banská BystricaHC 07 DetvaHC KošiceHK Dukla TrenčínHK NitraHK PopradHKm ZvolenMAC BudapešťMHC Mikron Nové ZámkyMHK 32 Liptovský MikulášMsHK DOXXbet Žilina