Banská Bystrica dosiahla v Lige majstrov skvelý výsledok, poradila si s minuloročným finalistom

Banská Bystrica - Mníchov
Zľava: Patrik Lamper z HC '05 Banská Bystrica a Blake Parlett z Red Bull Mníchov počas hokejového zápasu G - skupiny v skupinovej fáze Ligy majstrov 2019/2020 medzi HC '05 Banská Bystrica (Slovensko) - Red Bull Mníchov (Nemecko). Banská Bystrica, 5. august 2019. Foto: SITA/Jakub Julény

Slovenský hokejový majster HC ’05 iClinic Banská Bystrica si v treťom vystúpení v G-skupine Ligy majstrov 2019/2020 pripísal premiérové víťazstvo.

Vo štvrtkovom stretnutí triumfoval na domácom ľade nad nemeckým Red Bullom Mníchov 3:2 po samostatných nájazdoch. Súperovi odplatil sobotňajšiu prehru 0:3, predtým prehral aj v domovskej aréne švédskeho Färjestadu BK (1:6).

Skóre stretnutia pod Urpínom otvoril už v úvodnej minúte Marek Slovák. Finalista uplynulého ročníka LM ešte v priebehu I. tretiny otočil skóre po zásahoch Franka Mauera a Philipa Gogullu. Na začiatku 9. min však bolo vyrovnané, keď puk do bránky hostí dostal Michal Kabáč. Vo zvyšnom priebehu riadneho hracieho času ani v predĺžení už gól nepadol, a tak sa rozhodlo až v samostatných nájazdoch. Ten rozhodujúci premenil Marek Bartánus.

„Barani“ sa najbližšie predstavia v Lige majstrov v sobotu o 14.15 h, keď znova pod Urpínom nastúpia proti švédskemu Färjestadu BK. V októbri ešte Bystričanov čakajú v LM dva zápasy so švajčiarskym tímom HC Ambri Piotta.

Hokejová Liga majstrov

• G-skupina

HC ’05 iClinic Banská Bystrica – Red Bull Mníchov 3:2 po sam. nájazdoch (2:2, 0:0, 0:0 – 0:0, 1:0)

Góly: 1. M. Slovák, 9. Kabáč, rozh. sam. nájazd Bartánus – 5. Mauer, 7. Gogulla, 1536 divákov
Vylúčení: 6:1 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Iarets, Stano – Synek, D. Konc

Hlasy (zdroj: SITA)

Ivan Ďatelinka (obranca Banskej Bystrice): „Cení sa to, sú to doma výborné body. Verím tomu, že budeme takto ďalej pokračovať. Vyšiel nám úvod. Dali sme gól ako prví, ale potom sme na desať minút prestali hrať. Prehrávali sme 1:2, ale našťastie sme vyrovnali na 2:2. Mali sme šance, nepremenili sme ich, ale vzadu nás podržal výborný brankár.“

Marek Bartánus (útočník Banskej Bystrice): „Chvalabohu, dnes sme to zvládli. Podali sme výborný kolektívny výkon, veľmi nás podržal gólman. Už v Mníchove sme s nimi hrali dobrý zápas a vedeli sme, že keď niektoré veci zlepšíme, tak sa nám s nimi podarí hrať vyrovnanú partiu. Oproti zápasu v Mníchove sme zlepšili oslabenia, blokovali sme strely a som rád, že sme to zvládli.“