Atmosféra v spoločnosti neuveriteľne zhrubla, skonštatovala prezidentka Čaputová (video+foto)

POHODA 2022: Tri roky s prezidentkou SR
Zľava: Novinár Štefan Hríb a prezidentka Zuzana Čaputová počas diskusie v EUrópa stage na tému: Tri roky s prezidentkou SR v rámci tretieho dňa 25. ročníka multižánrového festivalu Pohoda 2022 na letisku v Trenčíne. Trenčín, 9. júl 2022. Foto: SITA/Branislav Bibel.

Prezidentka Zuzana Čaputová zatiaľ neprezradila, či sa bude opätovne uchádzať o prezidentskú funkciu.

„Nemyslím si, že teraz je čas sa rozhodnúť, aj v iných oblastiach svojho života sa rozhodujem vtedy, keď je ten pravý čas,“ vyhlásila Čaputová v sobotňajšej popoludňajšej debate so Štefanom Hríbom v rámci trenčianskeho hudobného festivalu Pohoda.

Priznala však, že svoje rozhodnutie bude dôkladne zvažovať, pretože výkon prezidentskej funkcie má vplyv na jej blízkych. „Atmosféra v spoločnosti neuveriteľne zhrubla, o vyhrážkach tu radšej ani nebudem hovoriť. Hlavná je však úvaha o tom, či u tých, komu slúžim, sa stretávam s porozumením,“ skonštatovala hlava štátu.

Ako ďalej doplnila, pri rozhodovaní treba zvážiť, v akej dobe žijeme a aká je vo verejnosti aktuálna objednávka po type politického lídra. „Je to mozaika, ktorá, dúfam, vo výsledku prinesie z mojej strany zodpovedné rozhodnutie,“ dodala Čaputová.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Zuzana Čaputová